RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Będzie piąta część „Zabójczej broni”. Twórca oryginału potwierdził

Produkcja piątej części popularnego cyklu ma ruszyć w przyszłym roku (fot. Joshua Blanchard/Getty Images)
Produkcja piątej części popularnego cyklu ma ruszyć w przyszłym roku (fot. Joshua Blanchard/Getty Images)

Richard Donner, twórca oryginalnej „Zabójczej broni” z Melem Gibsonem i Dannym Gloverem, zapewnił, że powstanie piąta część popularnego cyklu. 90-letni reżyser potwierdził, że stanie za kamerą.

Zmarł odtwórca kultowej roli z „Gwiezdnych Wojen”

Brytyjski aktor Jeremy Bulloch, znany z roli Boby'ego Fetta w pierwszej trylogii „Gwiezdnych Wojen”, nie żyje. Aktor zmarł w Londynie w wieku 75...

zobacz więcej

„To zarówno mój przywilej, jak i obowiązek, aby kolejna część cyklu powstała. Prawdę mówiąc, to ekscytujące. Obiecuję jednak, że film będzie ostatnią częścią serii ” – zapowiedział Richard Donner w wywiadzie dla „The Telegraph”.

Tym samym potwierdził to, o czym wspominał jeszcze na początku 2020 r., zapowiadając powstanie „Zabójczej broni 5” z  Gibsonem  i Gloverem w rolach głównych.

Produkcja ruszy w przyszłym roku


Produkcja piątej części popularnego cyklu ma ruszyć w przyszłym roku. Do tej pory oprócz czterech części serii powstał liczący trzy sezony serial telewizyjny, którego fabuła oparta została o wydarzenia znane z serii filmów „Zabójcza broń”.

Po raz ostatni Gibson i Glover wcielili się w postaci policjantów Martina Riggsa i Rogera Murtaugha w 1998 r. Obok nich w filmie „Zabójcza broń 4” wystąpili m.in. Joe Pesci, Rene Russo, Jet Li i Chris Rock. Nie wiadomo, czy grane przez nich postaci powrócą w piątej części.

Wraca „Książę w Nowym Jorku”. Jest nowy zwiastun

Eddy Murphy wraca do jednej ze swoich ikonicznych ról. Gwiazdor zagra ponownie księcia Akeema z komedii „Książę w Nowym Jorku”. Właśnie pokazano...

zobacz więcej

Jeśli „Zabójcza broń 5” powstanie, będzie to pierwszy film Donnera od czasu „16 przecznic” z 2006 r. Przy Donnerze, który w chwili premiery będzie miał 91 lat, główne gwiazdy cyklu będą mogły poczuć się jak młodzieniaszkowie. Nie ulega jednak wątpliwości, że 65-letni Gibson i 75-letni Glover z pełnym przekonaniem będą mogli po raz kolejny zakrzyknąć jedno z najsłynniejszych powiedzonek serii: „Jestem za stary na to gówno!”.

Fabuła filmu


Bohaterami „Zabójczej broni” są dwaj policjanci, których różni właściwie wszystko i może właśnie dlatego świetnie dogadują się jako partnerzy. Gdy poznajemy Rogera Murtaugha, statecznego ojca rodziny, zaledwie kilka dni dzieli go od przejścia na emeryturę.

Jego nowym partnerem zostaje młody narwaniec Martin Riggs, który po stracie żony chce ze sobą skończyć. Wybuchowemu duetowi nie dają rady w czterech częściach cyklu: gang handlarzy narkotyków, południowoafrykańscy przemytnicy, skorumpowani gliniarze oraz chiński mistrz kung fu.

Z kim przyjdzie im się mierzyć w piątej części cyklu? To pozostaje tajemnicą.

źródło:

Zobacz więcej