RAPORT

Pogarda

Ma róg, a nawet sierść. Znaleziono szczątki nosorożca włochatego

Podobne znaleziska zdarzają się coraz częściej (fot. PAP/EPA/KIYOSHI OTA, zdjęcie ilustracyjne)
Podobne znaleziska zdarzają się coraz częściej (fot. PAP/EPA/KIYOSHI OTA, zdjęcie ilustracyjne)

Najnowsze

Popularne

Rosyjscy naukowcy badają dobrze zachowane szczątki wymarłego nosorożca włochatego, które znaleziono w ułusie abyjskim na północy Jakucji – podała w środę agencja Reutera.

Ciekła krew w szczątkach źrebaka sprzed 40 tys. lat. Naukowcy w szoku

Znalezione w zeszłym roku w kraterze Batagaj na Syberii szczątki źrebięcia konia leńskiego sprzed ok 40 tys. lat skrywały fascynującą tajemnicę. W...

zobacz więcej

Szczątki nosorożca – ze wszystkimi kończynami, niektórymi organami, rogiem, a nawet sierścią - znaleziono w sierpniu – poinformował dr Walerij Płotnikow. Dodał, że był to młody nosorożec, który miał od trzech do czterech lat, a zmarł najpewniej w wyniku utonięcia.

– Płeć zwierzęcia jest nadal nieznana. Czekamy na datowanie radiowęglowe, aby określić, kiedy żył, najbardziej prawdopodobny zakres dat to między 20 tys. a 50 tys. lat temu – powiedział naukowiec, którego cytuje „The Siberian Times”.

Coraz częstsze przypadki


Jak podała agencja Reutera, podobne znaleziska na Syberii zdarzają się coraz częściej, ponieważ zmiana klimatu rozmroziła ziemię na niektórych obszarach od dawna zamkniętych w wiecznej zmarzlinie.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej