RAPORT

Propozycja podziału Ukrainy? Sikorski na cenzurowanym

Znany aktor został ambasadorem kampanii #SzczepimySię

„Warto się szczepić przeciw COVID-19” – pisze Cezary Pazura (fot. PAP/Wojtek Jargiło)
„Warto się szczepić przeciw COVID-19” – pisze Cezary Pazura (fot. PAP/Wojtek Jargiło)

Najnowsze

Popularne

Aktor Cezary Pazura został ambasadorem kampanii #SzczepimySię. Na początku stycznia, w spotach radiowych Pazura będzie zachęcał Polaków do szczepień przeciw COVID-19 – poinformowało w środę Centrum Informacyjne Rządu.

Ilu lekarzy chce się szczepić? Dworczyk: Wynik nie jest zły

Z grupy „zero”, która liczy około miliona osób, zgłosiło się do szczepień około 400 tys. W związku z postulatami płynącymi ze środowisk lekarskich...

zobacz więcej

Pazura poinformował o swoim udziale w kampanii na Instagramie. „Warto się szczepić przeciw COVID-19 dla siebie i innych. Niedługo usłyszycie mnie w kampanii #SzczepimySię” – przekazał aktor.

Jak podaje CIR, „już na początku stycznia w radiu będzie można usłyszeć kilka spotów z udziałem Pazury – ambasadora kampanii #SzczepimySię”. „To właśnie w nich znany aktor będzie zachęcał Polaków do szczepień oraz wskaże, gdzie szukać wiarygodnych źródeł informacji na ich temat” – napisano w komunikacie.

Przypomniano także, że od 29 grudnia w przestrzeni radiowej można usłyszeć spoty czytane przez profesjonalnych lektorów, które były inspirowane kampanią telewizyjną z udziałem aktorów – ojca i syna, Stanisława i Mateusza Banasiuków.

Kampania billboardowa


„Wraz ze spotami wizerunkowymi wystartowała również kampania billboardowa dotycząca Narodowego Programu Szczepień. Kilkaset billboardów zawiśnie w całej Polsce. Kampania outdoorowa zostanie wsparta komunikacją cyfrową – ekranami LED, na których zagoszczą animacje informacyjne. Działania te mają zachęcić jak najwięcej Polaków do szczepień przeciw COVID-19 oraz dostarczyć im zestaw rzetelnych informacji na ten temat” – informuje CIR.

Koronawirus w Polsce. Resort zdrowia podaje nowe dane o zakażeniach i zgonach

Mamy 12 955 nowych zakażeń koronawirusem w Polsce – przekazało w środę Ministerstwo Zdrowia. Resort przedstawił codzienny raport o epidemii, z...

zobacz więcej

Portal i infolinia


W komunikacie przekazano ponadto, że wizerunkowej kampanii towarzyszą działania informacyjne. „Kancelaria Premiera uruchomiła stronę internetową gov.pl/szczepimysie, gdzie znajdują się kompleksowe i sprawdzone informacje na temat szczepionki. Dla obywateli przeznaczona jest również bezpłatna, całodobowa infolinia Narodowego Programu Szczepień przeciw COVID-19, dostępna pod numerem 989” – podkreślono.

Narodowy Program Szczepień przeciw COVID-19 zakłada, że przed akcją szczepienia populacyjnego Polaków szczepieni są m.in. pracownicy służb medycznych w tzw. szpitalach węzłowych. Pierwsze szczepienia wykonano w niedzielę 27 grudnia.

Od marca, kiedy wykryto w Polsce pierwszy przypadek koronawirusa, zakażenie potwierdzono u 1 281 414 osób, z których 28 019 zmarło.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej