RAPORT

Pogarda

Był „wschodzącą gwiazdą” Partii Republikańskiej. Nie żyje kongresmen

Luke Letlow został w listopadzie wybrany do Kongresu (fot. Materiały prasowe)
Luke Letlow został w listopadzie wybrany do Kongresu (fot. Materiały prasowe)

Najnowsze

Popularne

W wieku 41 lat zmarł nowo wybrany amerykański kongresmen Luke Letlow. Śmierć republikańskiego polityka potwierdził jego rzecznik w mediach społecznościowych. Letlow zmagał się z komplikacjami po zakażeniu koronawirusem.

Nie żyje była posłanka. Miała COVID-19

Nie żyje była posłanka i eurodeputowana Bronisława Kowalska. Miała 65 lat. Chorowała na białaczkę. Jedną z przyczyn jej śmierci był koronawirus.

zobacz więcej

O przechodzeniu COVID-19 Letlow poinformował na Facebooku 18 grudnia, pisząc, że „odpoczywa w domu, przestrzegając wszystkich wytycznych, protokołów kwarantanny i zaleceń lekarzy”.

Kilka dni później trafił do szpitala w Monroe; dzień przed Wigilią Bożego Narodzenia został przeniesiony na do stanowego szpitala uniwersyteckiego Luizjany w Shreveport. Lekarze informowali wówczas, że Letlow był w stabilnym stanie na oddziale intensywnej terapii.

Niespodziewana śmierć kongresmena


Polityk przyjmował Remdesivir i sterydy.

Śmierć kongresmena zaskoczyła polityków i media w USA. Rodzina Letlowa wyraziła wdzięczność za liczne modlitwy i wsparcie w ciągu ostatnich dni, ale „prosi o prywatność w tym trudnym i nieoczekiwanym czasie”.

Z sympatią wspominają go nawet polityczni oponenci . „Był obiecującym młodym przywódcą, który głęboko kochał Luizjanę” – napisała na Twitterze burmistrzyni Nowego Orleanu LaToya Cantrell z Partii Demokratycznej. Senator stanu Luizjana John Kennedy jest załamany wiadomością o śmierci Letlowa: „Od lat Luke niestrudzenie służy Los Angeles. Co więcej, był kochającym mężem i ojcem”.

Luke Letlow – wschodząca gwiazda Republikanów


W oświadczeniu kierownictwa Partii Republikańskiej w Luizjanie określono Letlowa jako „wschodzącą gwiazdę polityki i dobrego przyjaciela”.

Luke Letlow dostał się do Izby Reprezentantów 5 grudnia, wygrywając drugą turę wyborów. Miał zostać zaprzysiężony w niedzielę, podczas pierwszej sesji nowego Kongresu. Teraz w Luizjanie odbędą się specjalne wybory, które wyłonią następcę zmarłego polityka. Okręg jest silnie republikański – wskazuje CNN – i są duże szanse, że to reprezentant tej partii zostanie przyszłym kongresmenem.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej