RAPORT

Pogarda

USA: Pierwszy potwierdzony przypadek zakażenia nową mutacją koronawirusa

Najnowsze

Popularne

W stanie Kolorado potwierdzono we wtorek pierwszy przypadek zakażenia zmutowanym szczepem koronawirusa, który po raz pierwszy został zidentyfikowany w południowo-wschodniej Anglii. Powiadomił o tym gubernator Jared Polis.

Koronawirus. Znów ogromna liczba ofiar w USA

Uniwersytet Johnsa Hopkinsa (UJH) w Baltimore poinformował, że w ciągu ostatniej doby zarejestrowano w Stanach Zjednoczonych 3401 ofiar...

zobacz więcej

„Mamy pierwszy przypadek COVID-19 B.1.1.7 w Kolorado, tego samego, który szerzy się w Wielkiej Brytanii” – napisał Polis na Twitterze.

Według stacji telewizyjnej CNN zakażenie koronawirusem VUI-202012/01, bo takie oznaczenie nadano w Wlk. Brytanii nowej odmianie koronawirusa, wykryto u 20-latka z hrabstwa Elbert (Kolorado), który ostatnio nigdzie nie podróżował, musiał zatem zakazić się na miejscu. Nowy wariant odznacza się wyjątkowo wysoką dynamiką rozprzestrzeniania się i jest bardziej zakaźny – podkreślają amerykańskie media.

Mężczyzna, u którego wykryto ten wariant koronawirusa, przebywa obecnie w izolacji.

– Będziemy uważnie monitorować ten przypadek (...) i przyglądać się wszystkim bieżącym danym dotyczącym Covid-19 – zapewnił gubernator.

Biuro Jareda Polisa podkreśliło, że na obecnym etapie stanowe służby medyczne koncentrują się na odtworzeniu siatki potencjalnych kontaktów mężczyzny z innymi ludźmi.

Nowy szczep nie jest bardziej śmiercionośny


Powołując się na opinie służby zdrowia w różnych krajach, CNN zwraca w swych materiałach uwagę na fakt, że  odkryty w Wielkiej Brytanii  szczep koronawirusa nie jest bardziej śmiercionośny niż wariant dotychczas występujący w Stanach Zjednoczonych.

Stacja przytacza opinię brytyjskich specjalistów ds. zdrowia publicznego, którzy przekonują, że nie ma żadnych przesłanek, by przyjąć, iż zakażenie tym wariantem wiąże się z wyższym ryzykiem i koniecznością hospitalizacji czy większym prawdopodobieństwem zgonu.

Poza Kolorado w Stanach Zjednoczonych nie odnotowano dotąd żadnego innego przypadku zakażenia zmutowaną wersją koronawirusa.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej