RAPORT

Propozycja podziału Ukrainy? Sikorski na cenzurowanym

Gangster z „Ożarowa” podejrzany o zlecenie zamordowania starszego małżeństwa

Zatrzymanie podejrzanych o brutalne zabójstwo (fot. policja.waw.pl)
Zatrzymanie podejrzanych o brutalne zabójstwo (fot. policja.waw.pl)

Najnowsze

Popularne

Ożarowski gangster miał zlecić dwóm recydywistom brutalne zamordowanie starszego małżeństwa, które zorientowało się, że przejmuje on należące do nich lokale. Wynajęte zbiry skatowały swoje ofiary, a na koniec ich udusili. Sprawę rozwikłali śledczy mazowieckich „pezetów” Prokuratury Krajowej wespół z policjantami stołecznego wydziału do walki z terrorem kryminalnym i zabójstw.

Sąd nie przedłużył aresztów bossowi gangu i jego cynglowi

Sąd Okręgowy w Warszawie uznał, że nie będzie występował do Sądu Apelacyjnego o przedłużenie aresztów dwóm groźnym gangsterom z grupy ożarowskiej –...

zobacz więcej

W lutym tego roku w jednym z mieszkań na  warszawskim Grochowie znaleziono zwłoki starszego małżeństwa. Stołeczna policja ograniczyła wówczas do lakonicznej informacji, że doszło do zabójstwa.

To, czego nie ujawniono, to fakt wyjątkowego okrucieństwa sprawcy lub sprawców. Małżonkowie zostali skatowani , prawdopodobnie przy użyciu jakichś przedmiotów, a potem uduszeni .

Sprawą zajęli się funkcjonariusze stołecznego wydziału do walki z terrorem kryminalnym i zabójstw pod nadzorem Mazowieckiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Warszawie. Ustali oni, że zamordowani byli majętnymi ludźmi . Należało do nich kilka nieruchomości w stolicy. Część z nich miała przejść w ręce Andrzeja P.

Według śledczych to członek  gangu ożarowskiego , w którym miał działać jeszcze za życia Andrzeja K. ps. „Pershing” . Po śmierci bossa miał się związać z grupą Roberta B. ps. „Bedzio”. P. był notowany za przestępstwa kryminalne w tym wymuszanie haraczy.

Warszawski „człowiek z blizną” oskarżony o brutalne przestępstwa

Pobicie trzech kobiet metalowymi pałkami, kierowanie gangiem i spalenie na zlecenie klubu, gdzie straty oszacowano na ponad 5,5 mln zł – to tylko...

zobacz więcej

Obława


Po kilku miesiącach śledztwa ustalono, że za zabójstwem małżeństwa z Grochowa może stać wspomniany Andrzej P. Miał on zlecić zbrodnię dwóm przestępcom ze swojego terenu. Ci zaś niedługo po morderstwie „pochwalili” się znajomym, co zrobili.

W ostatnich dniach funkcjonariusze „terroru”, wspierani przez kontrterrorystów, urządzili obławę na wszystkie osoby mające związek z zabójstwem lub wiedzę o nim. W sumie ujęto osiem osób.

53-letni Andrzej P., podejrzany o podżeganie do morderstwa, został zatrzymany w Ożarowie Mazowieckim. Dwaj wykonawcy „zlecenia”, 43- i 38-latek, wpadli w Ołtarzewie i  Wejherowie . Obaj usłyszeli zarzuty dokonania zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem. Grozi im, tak jak i Andrzejowi P., nawet dożywotni pobyt za kratami. Zleceniodawca i wykonawcy zbrodni zostali aresztowani.

Zatrzymano także pięć osób związanych z ożarowskim półświatkiem, które odpowiedzą za niezawiadomienie organów ścigania o dokonanym zabójstwie, za co grozi do trzech lat więzienia. Dodatkowo jedna z tych osób odpowie za paserstwo.

Arcywrogowie przed sądem: My jesteśmy kolegami. To nie on chciał mnie zabić

Grupa ożarowska była kilkukrotnie rozbijana przez policję i prokuraturę, ale zawsze jakoś się odradzała.

zobacz więcej

Gangsterzy stracili ponad milion złotych


Podczas przeszukań mieszkań i lokali podejrzanych policjanci znaleźli pięć sztuk broni palnej (w tym pistolet maszynowy Skorpion) oraz kuszę.

Zabezpieczyli ponadto 230 tys. euro, 200 tys. zł, a także kilkaset sztuk złotej biżuterii. Biegli sprawdzą też obraz znaleziony w u jednego z przestępców, który najprawdopodobniej pochodzi z kradzieży.

Śledczy będą wyjaśniać teraz okoliczności, w jakich małżonkowie z Grochowa stracili część swoich nieruchomości.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej