RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Nieudany przemyt na motolotni. 44-letni Ukrainiec rozbił się

Pilotem motolotni okazał się 44-letni obywatel Ukrainy (fot. Nadburzański Oddział SG)
Pilotem motolotni okazał się 44-letni obywatel Ukrainy (fot. Nadburzański Oddział SG)

44-letniego obywatela Ukrainy, który przy użyciu motolotni przemycał do Polski papierosy, zatrzymali strażnicy graniczni. Motolotnia spadła w pobliżu Włodawy (Lubelskie) – poinformowała Straż Graniczna.

Ucieczka przed policją zakończona wypadkiem. Rannych trzech nastolatków

Trzech nastolatków zostało rannych, gdy samochód którym jechali, uderzył w betonową podporę mostu. Do wypadku doszło podczas ucieczki przed...

zobacz więcej

Motolotnię zobaczyli funkcjonariusze Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej z placówki w Zbereżu 21 grudnia. Nadleciała od strony wschodniej kierując się w głąb terytorium Polski. Strażnicy monitorowali jej lot, podejrzewając, że może służyć do przemytu – poinformował rzecznik Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej por. Dariusz Sienicki.

– W pobliżu miejscowości Wołczyny na terenie powiatu włodawskiego mundurowi ujawnili rozbitą motolotnię, porozrzucane wokół niej pakunki i mężczyznę, który był pilotem. Trafił on do szpitala, gdzie udzielono mu niezbędnej pomocy medycznej – powiedział Sienicki.

Papierosy za ponad 100 tys. zł


W pudłach znajdowało się  8 tys. paczek papierosów  o wartości ponad 112 tys. zł. Najprawdopodobniej zostały załadowane na Ukrainie i miały być zrzucone bez lądowania po polskiej stronie. Straż Graniczna wszczęła w tej sprawie postępowanie.

Pilotem motolotni był 44-letni obywatel Ukrainy. 24 grudnia został przekazany służbom granicznym Ukrainy. Będzie odpowiadał za przemyt papierosów i nielegalne przekroczenie granicy państwowej przy użyciu statku powietrznego, za co grozi kara do pięciu lat więzienia.

źródło:

Zobacz więcej