RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Seniorzy spędzili święta z rodzinami. Wszystko dzięki WOT

Żołnierze umożliwili seniorom 173 wideorozmowy z ich rodzinami (fot. WOT)
Żołnierze umożliwili seniorom 173 wideorozmowy z ich rodzinami (fot. WOT)

Ministerstwo Obrony Narodowej zainaugurowało projekt pod hasłem „Łączymy na Święta”. Żołnierze 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej zorganizowali 173 wideorozmowy w szpitalach i Domach Pomocy Społecznej dla osób starszych, zmuszonych do przebywania w izolacji z powodu pandemii.

Żołnierze WOT pomagają kierowcom w okolicach Dover

W okolicach portu w Dover w brytyjskim hrabstwie Kent od 25 grudnia pracuje już 30 żołnierzy Wojsk Terytorialnej, którzy pomagają, robiąc testy na...

zobacz więcej

Akcja była skierowana do osób mieszkających samotnie, pacjentów szpitali, pensjonariuszy domów pomocy społecznej i domów kombatanta.

Żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej wcześniej zostali przeszkoleni w zakresie organizacji wideo połączenia oraz dostarczenia sprzętu do miejsc, w których przebywali zarówno pacjenci zakażeni koronawirusem, jak i osoby starsze, które są w grupie ryzyka. Dzięki temu, przed świętami Bożego Narodzenia, a więc od 21 do 24 grudnia, te osoby mogły porozmawiać poprzez wideorozmowę z rodziną oraz swoimi najbliższymi. To wydarzenie było niezwykle ważne, w tym trudnym czasie pandemii, Wigilii i zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia.

Pomoc trwa od marca


Wsparcie seniorów, osób samotnych i chorych było pierwszym zadaniem jakiego podjęli się żołnierze 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej po pojawieniu się pierwszego potwierdzonego przypadku koronawirusa w Polsce. Działania te są prowadzone już od 6 marca. Pomoc dla seniorów, kombatantów i chorych jest realizowana najczęściej przy współpracy z ośrodkami pomocy społecznej, DPS, jak również z organizacjami pozarządowymi.

źródło:
Zobacz więcej