RAPORT

Wojna na Ukrainie

W Boże Narodzenie Marokańczyk z maczetą terroryzował mieszkańców miasta

Napastnik wygrażał mieszkańcom maczetą z ostrzem o długości kilkudziesięciu centymetrów (fot. zdjęcie ilustracyjne)
Napastnik wygrażał mieszkańcom maczetą z ostrzem o długości kilkudziesięciu centymetrów (fot. zdjęcie ilustracyjne)

Marokańczyk, którego krewniak był dżihadystą tzw. Państwa Islamskiego, terroryzował w Boże Narodzenie mieszkańców Castellón de la Plana, grożąc im maczetą. Podczas zatrzymania krzyknął do funkcjonariuszy „Allah jest wielki. Idę was zabić!”. Okazało się, że przeszłości mężczyzna był skazywany za pedofilię.

Łapówki za zlecenia. Wicedyrektorzy Świętokrzyskiego ZDW zatrzymani

Agenci CBA zatrzymali dwóch wicedyrektorów Świętokrzyskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich w Kielcach podejrzanych o korupcję. Jeden z urzędników wpadł...

zobacz więcej

Do incydentu doszło w Boże Narodzenie po południu, na centralnej ulicy Castellón de la Plana, miasta we wschodniej Hiszpanii. Uzbrojony w maczetę i nóż Marokańczyk wygrażał nimi przechodniom. Przerażeni ludzi wezwali policję.

Na widok funkcjonariuszy mężczyzna zaczął być jeszcze bardziej agresywny. Krzyknął do stróżów prawa: „Allah jest wielki. Idę was zabić!”. Jednak policjantom udało się go obezwładnić tak, że nikt nie odniósł poważniejszych obrażeń.
Funkcjonariusze potraktowali incydent jako potencjalne zagrożenie terrorystyczne. Tym bardziej, że Marokańczyk był bliskim krewnym jednego z bojowników tzw. Państwa Islamskiego, który przed wyjazdem do Syrii mieszkał w miasteczku.

Sam napastnik ma bogatą kartotekę; był skazywany za seksualne wykorzystywanie dzieci. Mężczyzna trafił do aresztu, a śledczy wyjaśniają, co powodowało nim, że wyruszył na ulice z maczetą. Funkcjonariusze służb antyterrorystycznych analizują komputery i nośniki danych zabezpieczone w domy Marokańczyka.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej