RAPORT

Wojna na Ukrainie

Eksplozja w elektrociepłowni w Czechach. Wybuch zniszczył budynek

Wskutek wybuchu i pożaru nikt nie został ranny (fot. tt/CT24zive)
Wskutek wybuchu i pożaru nikt nie został ranny (fot. tt/CT24zive)

Doszło do pożaru w elektrociepłowni w Kolínie w środkowych Czechach. Jak informują służby, nie ma osób poszkodowanych. Na miejscu z ogniem walczy kilkanaście zastępów straży pożarnej.

Spłonął 500-letni „Dąb Rzeczypospolitej”. Był pomnikiem przyrody

Na platformę Twoje Info otrzymaliśmy bardzo smutną informację o prawdopodobnym podpaleniu cennego, polskiego pomnika przyrody  „Dębu...

zobacz więcej

Według wstępnych ustaleń, przyczyną pożaru był wybuch, do którego doszło na przenośniku taśmowym dostarczającym węgiel. Wskutek eksplozji uszkodzony został budynek elektrociepłowni. Ogień objął jego dach. Jak informują czeskie media, pożar nie został jeszcze opanowany.

Śmigłowiec gaśniczy


W gaszeniu pożaru bierze udział osiemnaście zastępów straży pożarnej. Na miejsce wezwano śmigłowiec gaśniczy, który nie mógł jednak przystąpić do akcji z powodu zwartej zabudowy wokół elektrociepłowni.

W okolicy panuje duże zadymienie. Lokalne władze zaapelowały do mieszkańców, by nie otwierali okien. Służby informują, że wskutek wybuchu i pożaru nikt nie został ranny. Policja wszczęła dochodzenie, które ma wyjaśnić przyczyny eksplozji.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej