RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Tak Dubaj uczcił sukces Polaka. Lewandowski na najwyższym budynku świata [WIDEO]

Wizerunek Roberta Lewandowskiego wyświetlono na fasadzie Burj Khalifa w Dubaju (fot. YouTube/Globe Soccer Awards)
Wizerunek Roberta Lewandowskiego wyświetlono na fasadzie Burj Khalifa w Dubaju (fot. YouTube/Globe Soccer Awards)

W niedzielę Robert Lewandowski odebrał nagrodę dla najlepszego piłkarza 2020 roku w plebiscycie Globe Soccer Awards. W czasie ceremonii wizerunek kapitana reprezentacji Polski i gwiazdy Bayernu Monachium wyświetlono na najwyższym budynku świata w Dubaju, gdzie odbywała się impreza.

Robert Lewandowski najlepszy w plebiscycie „The Guardian” na piłkarza 2020 roku

Robert Lewandowski, wybrany tydzień temu najlepszym piłkarzem na świecie w plebiscycie FIFA, zwyciężył również w dorocznej ankiecie prestiżowego...

zobacz więcej

Podczas gali w Dubaju ogłoszono nazwiska triumfatorów w siedmiu kategoriach i dwie nagrody specjalne.

Zawodnikiem XXI wieku został Portugalczyk Cristiano Ronaldo, jednak 2020 rok należał do Roberta Lewandowskiego.

– To trofeum też bardzo wiele dla mnie znaczy. Dziękuję kolegom z boiska, trenerom i mojej rodzinie, która była wobec mnie bardzo cierpliwa. Dziękuję także mojemu tacie, który patrzy na mnie z góry – powiedział Lewandowski po odebraniu statuetki.

Lewandowski na Burj Khalifa


Po ogłoszeniu jego zwycięstwa wizerunek piłkarza został wyświetlony – podobnie jak pozostałych zwycięzców – na fasadzie Burj Khalifa, najwyższego budynku świata.


Zobacz także: Najwyższy budynek świata w biało-czerwonych barwach [WIDEO]

32-letni piłkarz w poprzednim sezonie sięgnął z Bayernem po triumf w Lidze Mistrzów, niemieckiej ekstraklasie i Pucharze Niemiec, w każdych rozgrywkach będąc najlepszym strzelcem. W Bundeslidze zdobył 34 bramki, w LM – 15, zaś w Pucharze Niemiec – 6.

Sezon 2020/21 i rozpędzony gwiazdor Bayernu


W sezonie 2020/21 też imponuje skutecznością. Po 13 kolejkach niemieckiej ekstraklasy Robert Lewandowski ma 17 goli i jest na czele klasyfikacji strzelców. W Champions League zdobył na razie trzy bramki.

To kolejne z wielu wyróżnień przyznanych Lewandowskiemu przez sportowy świat. 17 grudnia triumfował w prestiżowym plebiscycie na Piłkarza Roku FIFA, był najlepszy także w plebiscytach m.in. UEFA („Piłkarz Sezonu”), magazynu „FourFourTwo” czy brytyjskiego dziennika „The Guardian”.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej