RAPORT

Rosja gotowa do inwazji na Ukrainę

Obostrzenia? Neymar organizuje imprezę na 500 osób

Już 6 stycznia Neymar ma zagrać w meczu ligowym (fot. Reuters/Charles Platiau)
Już 6 stycznia Neymar ma zagrać w meczu ligowym (fot. Reuters/Charles Platiau)

Grający w Paris Saint-Germain Brazylijczyk Neymar da Silva Santos Junior, najdroższy piłkarz w historii futbolu, zaprosił do swojej posiadłości w Mangaratiba pod Rio de Janeiro pięciuset gości. Część imprezy ma się odbyć w podziemnej dyskotece, by nie przeszkadzać sąsiadom. Ale to nie hałas jest największym problemem. Brazylia jest jednym z krajów najdotkliwiej dotkniętych przez pandemię koronawirusa.

Mimo pandemii, urządził dyskotekę. W lokalu w Pile bawiło się ok. 30 osób

48-letni właściciel jednego z lokali w Pile (Wielkopolskie) został zatrzymany przez policję po tym, jak pomimo pandemii zorganizował dyskotekę, na...

zobacz więcej

KORONAWIRUS – RAPORT

Według brazylijskiego dziennika „O Globo” sportowiec i pół tysiąca jego gości mają się bawić przez pięć dni – aż do Nowego Roku . W podziemnej dyskotece, którą piłkarz zbudował kilka lat temu, ma zostać wzmocniona izolacja akustyczna. Mimo to informacja o planowanym przyjęciu wzbudziła ostrą krytykę. Nie chodzi o hałas, ale o zaproszenie setek gości w kraju, który wyjątkowo ucierpiał z powodu pandemii koronawirusa . W Brazylii zmarło już na COVID-19 aż 190 tys. osób.

Wszystko wskazuje na to, że Neymar chciał utrzymać imprezę w tajemnicy. Zabronił przynoszenia na nią telefonów i publikowania zdjęć w sieciach społecznościowych – co Brazylijczycy uwielbiają tak samo, jak piłkę nożną.

Komentatorzy zwracają uwagę, że pomysł jest kontrowersyjny również z punktu widzenia planów treningowych: już 6 stycznia piłkarz ma zagrać w ligowym meczu przeciw St. Etienne.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej