RAPORT:

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Żołnierze WOT zakończyli działania na dojeździe do Eurotunelu

Żołnierze WOT pracowali w Dover, w Manston i na autostradzie M20 (fot. TT./terytorialsi)
Żołnierze WOT pracowali w Dover, w Manston i na autostradzie M20 (fot. TT./terytorialsi)

Wojska Obrony Terytorialnej informują, że wysłani wczoraj w okolice Dover żołnierze- ochotnicy zakończyli swoją pracę. W ostatnich godzinach żołnierze na autostradzie M20 rozdawali racje żywnościowe kierowcom wjeżdżającym do Eurotunelu. O postępach w rozładowaniu zatoru w Dover napisał także Wiceminister spraw zagranicznych Szymon Szynkowski vel Sęk.

Żołnierze z 12. Wielkopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej oraz z Dowództwa Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych działali m.in. w porcie w Dover, na autostradzie dojazdowej do Eurotunelu i na lotnisku w Manston.

Wcześniej informowano, że misja terytorialsów może być przedłużona. Wiceminister spraw zagranicznych Szymon Szynkowski vel Sęk poinformował z kolei o postępach odblokowywania korka pojazdów Dover w Wielkiej Brytanii. Polityk podkreślił także, że akcja pomocy kierowcom odbiła się szerokim echem w europejskich mediach. Zator powstał po zamknięciu w niedzielę na 48 godzin granic przez Francję w związku z wykryciem na Wyspach Brytyjskich nowej odmiany koronawirusa.

„Kolejne kłamstwo GW”. Gazeta zarzuciła dziennikarzom TVP i żołnierzom łamanie przepisów

Łamanie brytyjskich przepisów przeciwepidemicznych zarzuciła dziennikarzom TVP i żołnierzom Wojska Polskiego „Gazeta Wyborcza”. Chodziło o to, że...

zobacz więcej

Francja otworzyła granice we środę, ale zezwoliła na wjazd tylko osobom z ujemnym wynikiem testu na koronawirusa.

W kolejce do promów i tunelu pod Kanałem La Manche stanęły tysiące ciężarówek, w tym wiele prowadzonych przez Polaków. Wszystkich kierowców i osoby chcące wjechać do Francji trzeba było przetestować.

Właśnie w wymienionych przez min. Szynkowskiego vel Sęka trzech punktach – w porcie w Dover, na lotnisku w Manston oraz na autostradzie M20 – pracowali Polacy, najpierw grupa ponad trzydziestu medyków, a od wczoraj działali tam żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej .

Brytyjskie ministerstwo transportu poinformowało, że nadal na przeprawę do Francji czeka około tysiąca sześciuset ciężarówek.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej