RAPORT

Prorosyjska era Tuska

Europa: Przypadki zmutowanego koronawirusa potwierdzono w nowym państwie

Zakażone osoby przyjechały z Wielkiej Brytanii (fot. Paul Hanna/Bloomberg via Getty Images)
Zakażone osoby przyjechały z Wielkiej Brytanii (fot. Paul Hanna/Bloomberg via Getty Images)

Najnowsze

Popularne

W Hiszpanii potwierdzono pierwsze przypadki zakażenia nową odmianą COVID-19, która ma pochodzić z Wielkiej Brytanii. W Madrycie nowy szczep potwierdzono u czterech osób – poinformowały regionalne władze. Przyjechali oni ostatnio z Wielkiej Brytanii.

Koronawirus. Francja: szczepienia nie będą obowiązkowe

W ciągu ostatnich 24 godzin w szpitalach we Francji na COVID-19 zmarło 386 chorych; zarejestrowano 11 795 nowych zakażeń. Szczepienia przeciwko...

zobacz więcej

KORONAWIRUS – RAPORT

Wcześniej pierwszy przypadek zmutowanego koronawirusa został potwierdzony we Francji – poinformowało tamtejsze ministerstwo zdrowia. Wykryto go u obywatela Francji mieszkającego na stałe w Wielkiej Brytanii. Osoba ta nie ma objawów i przebywa w samoizolacji we francuskim mieście Tours. Nosiciel przybył do Francji 19 grudnia i został poddany testowi dwa dni później.

Nowa odmiana bardziej zaraźliwa


Wykryta w Wielkiej Brytanii odmiana koronawirusa jest bardziej zaraźliwa. Opracowana szczepionka przeciw COVID-19 działa jednak także na mutację.

W związku z informacjami o wykryciu w Wielkiej Brytanii nowej mutacji koronawirusa, kilkadziesiąt krajów, wśród nich Polska, wstrzymało połączenia lotnicze ze Zjednoczonym Królestwem.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej