RAPORT

Prorosyjska era Tuska

Świąteczny gest papieża Franciszka. Przekazał testy bezdomnym

Papież Franciszek (fot.PAP/EPA/VATICAN MEDIA HANDOUT)
Papież Franciszek (fot.PAP/EPA/VATICAN MEDIA HANDOUT)

Najnowsze

Popularne

Papież Franciszek podarował 4 tys. testów na koronawirusa, które mają być zastosowane dla osób bezdomnych Rzymu – poinformowały włoskie media.

Papież Franciszek może zrezygnować po Świętach? „To fake news”

„Papież Franciszek może zrezygnować po Świętach Bożego Narodzenia i jeszcze przed końcem roku. Tak twierdzi Austen Ivereigh, brytyjski dziennikarz...

zobacz więcej

Jak podały media, testy pochodzą ze Słowacji. Podarowała je Ojcu Świętemu prezydent tego kraju Zuzanna Caputova podczas audiencji w ubiegłym tygodniu w Watykanie.

Testy zostaną przeprowadzone we współpracy biura jałmużnika papieskiego z dwoma komunalnymi ośrodkami zdrowia Wiecznego Miasta.

Papież poddany testowi i pogłoski o abdykacji


Kilka dni temu papież Franciszek został poddany testowi na koronawirusa po tym, gdy zakażenie stwierdzono u dwóch kardynałów, Konrada Krajewskiego i Giuseppe Bertello.

W Wigilię świat obiegła informacja, że papież Franciszek może jeszcze w tym roku abdykować. „Franciszek może zrezygnować po Świętach Bożego Narodzenia i jeszcze przed końcem roku. Tak twierdzi Austen Ivereigh, brytyjski dziennikarz mający kontakty w Watykanie” – przekazał na swojej stronie dziennik Agenzia Stampa Italia. W Wigilię po południu dziennikarz zaprzeczył temu na Twitterze.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej