RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Nie chcą zwalniać pracowników. Wprowadzają czterodniowy tydzień pracy

Skymark Airlines chce wprowadzić czterodniowy dzień pracy (fot. Wikimedia Commons/Toshiro Aoki)
Skymark Airlines chce wprowadzić czterodniowy dzień pracy (fot. Wikimedia Commons/Toshiro Aoki)

Skymark Airlines Inc. postanowiła wprowadzić czterodniowy tydzień pracy dla pracowników naziemnych, by utrzymać ich miejsc pracy zagrożone niskim popytem na podróże z powodu pandemii koronawirusa - poinformowała w sobotę japońska agencja prasowa Kyodo.

Upadły linie lotnicze. Pasażerowie są zdani na siebie

Upadły linie Flybe – poinformował brytyjski regulator rynku transportu lotniczego. Osoby, które miały zaplanowane podróże na pokładach ich...

zobacz więcej

Skymark Airlines, japońska linia lotnicza z siedzibą w Tokio, obsługuje połączenia krajowe oraz jedno międzynarodowe do Seulu. Jej głównym lotniskiem jest port lotniczy Tokio-Haneda.

Japońska firma postanowiła wprowadzić czterodniowy tydzień pracy dla pracowników obsługi naziemnej, prawdopodobnie od przyszłej wiosny, w ramach starań o utrzymanie ich miejsc pracy w związku z niskim popytem na podróże z powodu pandemii koronawirusa.

Skymark to pierwsza japońska linia lotnicza, która zdecydowała się na taki krok. Działająca od 1996 roku budżetowa linia lotnicza z Tokio planuje objąć nową regulacją tygodnia pracy wszystkich pracowników obsługi naziemnej, nie tylko tych, którzy wychowują dzieci lub opiekują się rodzicami.

Skymark - jak informuje agencja Kyodo powołując się na anonimowych informatorów z firmy - wypracuje w najbliższych miesiącach nowy system organizacji pracy oraz zmiany struktury wynagrodzeń pracowników i spróbuje wprowadzić czterodniowy tydzień pracy - choćby tylko częściowo - począwszy od kwietnia przyszłego roku.

źródło:

Zobacz więcej