RAPORT

Pogarda

Odwet armii izraelskiej. Zaatakowała trzy obiekty Hamasu

Dwie rakiety zostały wystrzelone ze Strefy Gazy w kierunku Izraela  (fot. źródło: Twitter/@YoniMichanie)
Dwie rakiety zostały wystrzelone ze Strefy Gazy w kierunku Izraela (fot. źródło: Twitter/@YoniMichanie)

Najnowsze

Popularne

Dwie rakiety zostały wystrzelone ze Strefy Gazy w kierunku Izraela i przechwycone przez izraelską tarczę przeciwrakietową, w odwecie uderzyliśmy w ulokowane w Strefie Gazy trzy obiekty Hamasu - poinformowała w sobotę armia izraelska.

Izrael uderza w Hamas w Gazie. W odwecie za wystrzeloną rakietę

Izraelskie siły powietrzne ogłosiły, że uderzyły w kilka obiektów islamistycznego ruchu Hamas w Strefie Gazy. Ma to być odwet za sobotni atak...

zobacz więcej

Armia twierdzi, że uderzyła z powietrza w trzy obiekty Hamasu w Strefie Gazy , w tym w wytwórnię rakiet, infrastrukturę podziemną i posterunek wojskowy.

„Hamas poniesie konsekwencje każdego aktu terroru mającego początek w Gazie” – stwierdził przedstawiciel izraelskiej armii na Twitterze.

Wcześniej syreny ostrzegawcze rozbrzmiewały w południowym mieście portowym Aszkelon i na obszarach otaczających enklawę palestyńską objętą izraelską blokadą od ponad dekady, podała armia w oświadczeniu.

„Dwie rakiety wystrzelono ze Strefy Gazy na terytorium Izraela (...) i zostały przechwycone przez nasz system obronny – podała armia, nie zgłaszając żadnych zniszczeń ani ofiar w ludziach.

Izraelskie służby medyczne poinformowały, że kilka osób w szoku wywołanym sytuacją ataku zostało przyjętych do szpitala.

Ostatni ostrzał rakietowy ze Strefy Gazy na terytorium Izraela miał miejsce ponad miesiąc temu.

Hamas, który kontroluje Strefę Gazy, i Izrael stoczyli między sobą trzy wojny (2008, 2012, 2014). Pomimo rozejmu w ostatnich miesiącach, obie strony sporadycznie wymieniają się atakami.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej