RAPORT

Wojna na Ukrainie

Prezes BioNTechu: Koronawirus zostanie z nami jeszcze przez dekadę

Ugur Sahin mówi o konieczności przygotowania się na „nową normalność” (fot. Florian Gaertner/Photothek via Getty Images)
Ugur Sahin mówi o konieczności przygotowania się na „nową normalność” (fot. Florian Gaertner/Photothek via Getty Images)

– Tej zimy nie będziemy mieli wpływu na liczbę infekcji, ale musimy mieć wpływ na to, by następna zima miała miejsce już w standardach „nowej normalności” – stwierdził Ugur Sahin, prezes BioNTech. Jak dodawał, koronawirus ciągle mutuje i nawet zaszczepienie znacznej części populacji nie ocali nas w pełni od problemu.

Szczepionki przeciw COVID-19 już w drodze do krajów Unii

Pierwsze partie szczepionki na COVID-19 wyprodukowane przez Pfizera-BioNTech, przeznaczone dla krajów Unii Europejskiej opuściły w środę zakłady...

zobacz więcej

O „nowej normalności” mówił Ugur Sahin, prezes BioNTech – jednej z firm farmaceutycznych, które opracowują szczepionki na koronawirusa.

Jak uważa Sahin, koronawirus zostanie z nami jeszcze przez dekadę, powstawać będą kolejne jego ogniska i społeczeństwa muszą mieć tego świadomość.

– Tej zimy nie będziemy mieli wpływu na liczbę infekcji, ale musimy mieć wpływ na to, by następna zima miała miejsce już w standardach „nowej normalności” – mówił.

Sahin stwierdził, że koronawirus ciągle mutuje i nawet zaszczepienie znacznej części populacji może nie być tu rozwiązaniem. Szczepionki jednak ocalą nas przed kolejnymi lockdownami i przeciążeniem służby zdrowia, co można było obserwować w wielu krajach.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej