RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

„Jesteśmy ateistami”, „zero cierpienia na naszym stole”. Wigilia według Spurek

Europosłanka Sylwia Spurek (fot. PAP/Radek Pietruszka)
Europosłanka Sylwia Spurek (fot. PAP/Radek Pietruszka)

„Jesteśmy ateistami, ale ten wieczór ma również dla nas magiczne znaczenie” – napisała na Twitterze europosłanka Sylwia Spurek. Zapewniła, że na jej wigilijnym stole jest pełno tradycji i zero cierpienia.

Spurek broni życia ryb. „Tak jak ludzie, mają swoje prawa”

Europosłanka Zielonych Sylwia Spurek przypomniała, że 20 grudnia był obchodzony Dzień Ryby. Podkreśliła, że co roku ludzie odławiają i zabijają...

zobacz więcej

„Dzisiaj, jak zawsze, na naszym wigilijnym stole jest pełno dobrej tradycji, mnóstwo dobrych smaków i zero cierpienia, krzywdy, strachu innych istot” – napisała Spurek. Dodała, że „takich Wigilii jest coraz więcej”.

Wielu komentujących ten wpis wyraziło wątpliwości, czy należy łączyć ateizm z tradycją chrześcijańską. Użytkownicy Twittera zwrócili uwagę, że Wigilia poprzedza święto upamiętniające narodziny Syna Bożego – Jezusa Chrystusa, a ateiści nie wierzą przecież w istnienie Boga.

„Wigilii czego?”, „Wigilię czego obchodzą ateiści?”, – zastanawiali się internauci pod wpisem europosłanki. „Ateiści nie obchodzą Wigilii Świąt Bożego Narodzenia ani innych, albo jestem wierząca albo nie. Prosty wybór” – czytamy w innym komentarzu.

źródło:
Zobacz więcej