RAPORT

Pogarda

Izraelski atak lotniczy w rejonie miasta Masjaf. Syryjczycy informują o skutecznej obronie

Od wybuchu wojny domowej w Syrii Izrael przeprowadził już setki ataków lotniczych (fot. Michael Jacobs/Art in All of Us/Corbis via Getty Images)
Od wybuchu wojny domowej w Syrii Izrael przeprowadził już setki ataków lotniczych (fot. Michael Jacobs/Art in All of Us/Corbis via Getty Images)

Najnowsze

Popularne

Izraelskie lotnictwo przeprowadziło w nocy z czwartku na piątek atak rakietowy na pozycje wojskowe w pobliżu miasta Masjaf w zachodniej Syrii - podała syryjska telewizja państwowa, powołując się na komunikat armii. Według syryjskich mediów izraelski atak nastąpił z przestrzeni powietrznej Libanu.

Izrael zaatakował cele wojskowe w Syrii

Izrael poinformował, że rozpoczął w środę naloty na szereg celów syryjskiej armii i irańskich sił Al-Kuds w Syrii po znalezieniu ładunków...

zobacz więcej

„Nasza obrona powietrzna przechwyciła pociski i zestrzeliła większość z nich” – głosi komunikat syryjskiej armii.

Od wybuchu wojny domowej w Syrii w 2011 roku Izrael przeprowadził już setki ataków lotniczych, głównie na pozycje związanego z Iranem Hezbollahu .

Izrael oficjalnie nie jest stroną obecnego konfliktu w Syrii, ale uznaje za wrogi reżim w Damaszku, a także wspierający go libański Hezbollah, dozbrajany przez Teheran.

Izraelskie władze wielokrotnie ostrzegały, że nie zaakceptują obecności sił irańskich w Syrii i starały się od samego początku przeszkodzić w tworzeniu stałych baz w Syrii przez Iran, Hezbollah oraz inne szyickie milicje.

Izraela obawia się, że Iran i jego libański sojusznik przekształcają Syrię w nowy front przeciwko państwu żydowskiemu.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej