RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

„Zostaną podjęte kroki prawne”. TVP ws. doniesień, jakoby „Sylwester Marzeń” omijał obostrzenia

Telewizja wydała oświadczenie w sprawie „Sylwestra Marzeń” (fot. TVP)
Telewizja wydała oświadczenie w sprawie „Sylwestra Marzeń” (fot. TVP)

„TVP informuje, że tegoroczny »Sylwester Marzeń z Dwójką« zostanie zorganizowany całkowicie legalnie, z zastosowaniem się do wszelkich obostrzeń wynikających z Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 21 grudnia 2020 r. Realizacja i transmisja koncertu bez udziału publiczności jest dozwolona” – czytamy w oświadczeniu Telewizji Polskiej, wydanym w związku z pojawiającymi się w mediach doniesieniami. TVP zaapelowała o nierozpowszechnianie takich informacji. „W każdym takim przypadku zostaną przez TVP podjęte zdecydowane kroki prawne” – dodano.

„Sylwester Marzeń”. Zdradzamy nowe szczegóły [WIDEO]

Akcent, Boys, Cleo, Golec uOrkiestra, Helena Vondračkova, Roksana Węgiel, Viki Gabor – to tylko niektóre gwiazdy, które wystąpią podczas „Sylwestra...

zobacz więcej

Oskarżenia wobec TVP wysunął portal press.pl. Jak można było tam przeczytać, „mimo pandemii, godziny policyjnej w noc sylwestrową i zamkniętych hoteli”, Telewizja „szykuje koncert plenerowy w amfiteatrze w Ostródzie”.

„Jak TVP zamierza zorganizować koncert w związku z planowanymi ograniczeniami, gdzie nocować będą ekipy telewizji i artyści, a także, czy za publiczność robić będzie ok. 300 tancerzy? TVP na nasze pytania nie odpowiedziała” – pisał portal. Press.pl podawało, że skontaktowało się z Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Ostródzie. – Impreza w amfiteatrze będzie bez udziału publiczności, nie jest imprezą o charakterze masowym (...) Sądzę, że jakaś forma nadzoru będzie ze strony policji, być może z naszym udziałem. To jest niewykluczone – dodawał pracownik miejscowego sanepidu.

Informacje press.pl powtórzyła m.in. Wirtualna Polska, która opublikowała artykuł z tytułem - Media: TVP zorganizuje koncert sylwestrowy z pominięciem obostrzeń

Odpowiedź TVP


Telewizja Polska dementuje informacje, jakoby przy organizacji wydarzenia ominięto przepisy.

Plejada gwiazd na Sylwestrze Marzeń TVP. Marek Sierocki opowiada o kulisach

W piątek zaprezentowano plejadę polskich i zagranicznych artystów, z którymi na scenie w Ostródzie w trakcie Sylwestra Marzeń pożegnamy 2020 i...

zobacz więcej

„TVP informuje, że tegoroczny »Sylwester Marzeń z Dwójką« zostanie zorganizowany całkowicie legalnie, z zastosowaniem się do wszelkich obostrzeń wynikających z Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 21 grudnia 2020 r. Realizacja i transmisja koncertu bez udziału publiczności jest dozwolona. Większość artystów bezpośrednio po występie wróci do domów, natomiast obsługa produkcji skorzysta z noclegów w obiektach, które spełniają wymogi określone w rozporządzeniu” – czytamy w oświadczeniu TVP.

„Telewizja Polska apeluje o nierozpowszechnianie licznych nieprawdziwych i sprzecznych z oficjalnym stanowiskiem Spółki informacji w sprawie Sylwestra. W każdym takim przypadku zostaną przez TVP podjęte zdecydowane kroki prawne” – dodano.

źródło:
Zobacz więcej