RAPORT:

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

W Wigilię sklepy otwarte krócej. Jest też ważna zmiana dla seniorów

Do której będzie można zrobić zakupy 24 grudnia? (fot. B.Zawrzel/NurPhoto/Getty Images, zdjęcie ilustracyjne)
Do której będzie można zrobić zakupy 24 grudnia? (fot. B.Zawrzel/NurPhoto/Getty Images, zdjęcie ilustracyjne)

Po trzech niedzielach handlowych w grudniu pierwszym dniem, gdy sklepy będą zamknięte, będzie Boże Narodzenie. Wcześniej jednak, 24 grudnia, dużo wcześniej placówki handlowe zamkną swoje drzwi. W Wigilię, zgodnie z rozporządzeniem Rady Ministrów, wyjątkowo nie będą obowiązywały godziny dla seniorów. Największe sieci już poinformowały, do której godziny będzie można zrobić zakupy.

Zaległy urlop nie przepadnie, ale nie można go wykorzystać w każdej chwili

Nie zawsze istnieje możliwość wykorzystania urlopu w trakcie roku kalendarzowego, w którym on przysługuje. Do kiedy można wykorzystać zaległy urlop...

zobacz więcej

KORONAWIRUS – RAPORT

W czasie pandemii przywykliśmy już, że w godzinach od 10 do 12 zakupy w sklepach spożywczych, aptekach czy drogeriach mogą robić tylko osoby powyżej 60. roku życia. Godziny dla seniorów wprowadzono, by mogli osobiście kupić najpotrzebniejsze produkty, jednocześnie jak najmniej narażając się na potencjalny kontakt z wirusem.

Wigilia a godziny dla seniorów


W Wigilię nie będą jednak obowiązywały godziny dla seniorów. Oznacza to, że między godz. 10 a 12 zakupy będą mogli zrobić wszyscy klienci. Jednak do czasu.

Zgodnie z decyzją rządu sklepy 24 grudnia będą pracowały krócej niż zwykle – maksymalnie do godziny 14.

Godziny otwarcia sklepów 24 grudnia


W ostatni dzień na zrobienie świątecznych zakupów duże sieci handlowe zdecydowały o jeszcze wcześniejszym zamknięciu swoich sklepów i będą otwarte:

• Biedronka: w godz. 6-13;

• Lidl: w godz. 6-13;

• Kaufland: w godz. 6-13;

• Carrefour: w godz. 6:30-13.

Zobacz także: Prognoza pogody na święta. Wiadomo, kiedy spadnie śnieg 25 grudnia, pierwszy dzień świąt Bożego Narodzenia, będzie pierwszym dniem – po trzech niedzielach handlowych – gdy sklepy w Polsce będą zamknięte. Nieczynne będą również w niedzielę 27 grudnia.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej