RAPORT

Prorosyjska era Tuska

Psy wykryją węchem koronawirusa

Psy są w stanie wyczuć zakażenie w pocie człowieka (fot. Pixabay)
Psy są w stanie wyczuć zakażenie w pocie człowieka (fot. Pixabay)

Najnowsze

Popularne

W Rzymie wyszkolona zostanie grupa psów, by swym węchem potrafiły zidentyfikować zakażenie koronawirusem – ogłosiło centrum tresury, gdzie rozpoczęto realizację tego nowatorskiego projektu. Badania wykazały, że psy są w stanie wyczuć zakażenie w pocie człowieka.

Fretki najbardziej po człowieku zagrożone zakażeniem SARS-CoV2

Fretki są po człowieku najbardziej zagrożone zakażeniem SARS-CoV2. Oprócz nich koronawirusem zarazić mogą się także cywety, koty i psy. Kaczki,...

zobacz więcej

KORONAWIRUS – RAPORT

Czworonogi są w stanie szybko i skutecznie wykryć zakażenie, co potwierdziły wcześniej badania prowadzone na uniwersytecie w niemieckim Hanowerze. Ich wyniki są podstawą projektu szkolenia, które w specjalistycznym centrum w Wiecznym Mieście będzie trwało około pięciu miesięcy.

Według naukowców skład chemiczny potu różni się w przypadku osób zakażonych SARS-CoV-2 i tych, które nie mają koronawirusa. Tę różnicę potrafią wyczuć psy, ponieważ mają 300 mln receptorów węchowych oraz wysoką liczbę neuronów węchowych.

Pierwszy etap szkolenia, jak poinformował rzymski ośrodek, polega na wykształceniu u psów zdolności stwierdzenia wirusa w przygotowanych próbkach, przypominających zapach potu. Dalszy etap to już kontakt z osobami zakażonymi i tymi bez infekcji.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej