RAPORT

Wojna na Ukrainie

Obywatele UE mogą przyjechać z Wielkiej Brytanii do Francji. Warunkiem wynik testu

Test wykonany musi być nie wcześniej niż przed 72 godzinami (fot. PAP/EPA/K.BRANDT)
Test wykonany musi być nie wcześniej niż przed 72 godzinami (fot. PAP/EPA/K.BRANDT)

Kancelaria premiera Francji Jeana Castexa poinformowała we wtorek wieczorem w komunikacie, że obywatele państw UE mogą wjechać do Francji z Wielkiej Brytanii, jeśli test wykonany nie wcześniej niż przed 72 godzinami nie wykazał u nich zakażenia koronawirusem.

Szwajcarzy szukają 10 tys. Brytyjczyków. Powinni być na kwarantannie

Po wykryciu w W. Brytanii nowej mutacji koronawirusa w Szwajcarii trwają poszukiwania kilku tysięcy przybyłych tam niedawno Brytyjczyków. Władze z...

zobacz więcej

Ponadto pod tym samym warunkiem do Francji mogą ze Zjednoczonego Królestwa wjechać obywatele brytyjscy lub osoby z innych krajów, jeśli krajem ich pobytu jest oficjalnie Francja lub państwo należące do Unii Europejskiej.

Od północy z niedzieli na poniedziałek obowiązuje we Francji 48-godzinny zakaz wjazdu dla osób przybywających z Wielkiej Brytanii. Decyzja związana jest z szerzącym się w Wielkiej Brytanii nowym wariantem koronawirusa. Wiele krajów unijnych wprowadziło ograniczenia w ruchu pasażerskim z Wielką Brytanią ze względu na nowy, bardzo zaraźliwy szczep wirusa.

O wykryciu w Wielkiej Brytanii nowego wariantu wirusa SARS-CoV-2 poinformował 14 grudnia brytyjski minister zdrowia Matt Hancock. Przekazał wówczas, że odnotowano ponad 6 tys. zakażeń nową odmianą, głównie w południowej i południowo-wschodniej Anglii.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej