RAPORT

Pogarda

Uchwała radnych Krakowa o banerach pro-life nieważna

Uchwałę zakazującą prezentowania banerów proliferów przyjęto mimo negatywnej opinii prezydenta miasta (fot.  Artur Widak/NurPhoto/Getty Images, zdjęcie ilustracyjne)
Uchwałę zakazującą prezentowania banerów proliferów przyjęto mimo negatywnej opinii prezydenta miasta (fot. Artur Widak/NurPhoto/Getty Images, zdjęcie ilustracyjne)

Najnowsze

Popularne

Wojewoda małopolski stwierdził nieważność uchwały Rady Miasta Krakowa, zakazującej prezentowania banerów obrońców życia. Zakaz uchwalono na wniosek działaczy partii Razem w listopadzie. Uchwałę przyjęto, pomimo negatywnej opinii prezydenta miasta i komisji praworządności.

Kierowca furgonetki pro-life do Trzaskowskiego: Mamy dokumenty. Idziemy na policję

Jan Bienias jeździ furgonetką Fundacji Pro-Prawo do Życia od niemal 2 lat. W rozmowie z portalem tvp.info przyznaje, że widział już wiele, ale...

zobacz więcej

Na początku grudnia Instytut Ordo Iuris zwrócił się do wojewody małopolskiego o uchylenie uchwały. Wskazywał, że decyzja radnych obejmowała obszar uregulowany w kodeksie wykroczeń i tym samym nie spełniała wymogów ustawy o samorządzie gminnym. Do tej opinii przychylił się wojewoda, który stwierdził nieważność uchwały z 18 listopada w całości.

Wojewoda wskazał również, że w sprawie regulowanej uchwałą nie wystąpiła przesłanka „niezbędności ochrony” zagrożonych dóbr. Zgodził się także z argumentacją prezydenta Miasta Krakowa, który stwierdził, że nie istnieje uzasadnienie dla tworzenia przepisów porządkowych, które miałyby utrudniać organizowanie zgromadzeń z uwagi na prezentowane podczas tych zgromadzeń treści.

Uchyloną we wtorek uchwałę Rady Miasta Krakowa poparło w listopadzie 25 radnych na 40 obecnych – reprezentujących kluby: Koalicja Obywatelska, Przyjazny Kraków oraz Kraków dla Mieszkańców.

Pubblicato da Fundacja Pro - prawo do życia: Kraków su Domenica 6 dicembre 2020


❗ Kraków - kolejna dewastacja plakatów #ZaŻyciem, #ProLife. Komu przeszkadza postać dziecka? Kto jest przeciwko Życiu? Zdjęcie podesłał nasz czytelnik z Krakowa.

Pubblicato da Ośrodek Monitorowania Chrystianofobii Fidei Defensor su Venerdì 11 dicembre 2020

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej