RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Zwłoki Polki w walizce. Londyńska policja ustaliła jej tożsamość

Joanna Borucka miała 41 lat (fot. Shutterstock/John Gomez)
Joanna Borucka miała 41 lat (fot. Shutterstock/John Gomez)

Brytyjska policja potwierdziła tożsamość kobiety, której zwłoki ujawniono w weekend w hostelu w Zachodnim Londynie. To Polka, 41-letnia Joanna Borucka – przekazali śledczy. Jej ciało zostało upchnięte w walizce i zamknięte w pokoju. Ostatni raz widziano ją 20 listopada.

Zwłoki kobiety znalezione w walizce w Londynie. „Piękna Polka po czterdziestce”

W hostelu w zachodnim Londynie od dłuższego czasu unosił się nieprzyjemny zapach. Odór w końcu na tyle zaniepokoił lokatorów, że postanowili...

zobacz więcej

Mieszkańców hostelu od tygodni niepokoił nieprzyjemny zapach. Po kilkunastu dniach zgłoszeń pracownik placówki, malarz, w jednym z zamkniętych pokoi znalazł walizkę, a w niej ciało około 40-letniej kobiety.

„Piękna Polka po czterdziestce”


Na miejsce w piątek została wezwana policja, która już wtedy potwierdzała informacje brytyjskich mediów o makabrycznym odkryciu w hostelu Pay and Sleep w Southall. „The Sun”, cytując lokatorów budynku, informował, że ofiara to Polka, co potwierdzały także relacje jej sąsiadów, również Polaków.

Inny ze świadków określił ofiarę jako „piękną Polkę po czterdziestce”.

Policja potwierdza tożsamość ofiary


Teraz londyńska policja poinformowała w komunikacie, że ustalono tożsamość denatki – to pochodząca z Polski 41-letnia Joanna Borucka. O tragedii poinformowano już jej krewnych – dodają śledczy. „Wieści o śmierci Joanny bez wątpienia będą szokiem dla tych, którzy ją znali, zwłaszcza biorąc pod uwagę okoliczności, w jakich znaleziono jej ciało” – przyznaje główny inspektor Wayne Jolle z wydziału ds. zabójstw londyńskiej policji i wskazuje, że brane są pod uwagę różne przyczyny śmierci.

Makabryczna zbrodnia młodej instagramerki. „Wycięła matce serce i poszła na randkę”

Studiowała medycynę, znała anatomię. Młoda gwiazda Instagrama, 21-letnia Anna Leikovic z Mołdawii, jest podejrzana o zabicie swojej matki....

zobacz więcej

„Jest luka między tym, kiedy sądzimy, że Joanna była widziana po raz ostatni, a dniem, gdy znaleziono jej ciało” – dodają i apelują do potencjalnych świadków o pomoc w ustaleniu ostatnich dni życia mieszkanki Londynu.

Makabra w hostelu


Śledczy nie wspominają nic o partnerze Joanny, o którym pisały media, a który „zniknął” w niewyjaśnionych okolicznościach kilkanaście dni wcześniej.

W weekend przeprowadzono sekcję zwłok kobiety, ale dotąd nie określono konkretnej przyczyny zgonu.

źródło:
Zobacz więcej