RAPORT

DEBATA W PARLAMENCIE EUROPEJSKIM PO WYROKU TK

Nowe obostrzenia już oficjalnie. Co się zmieni od 28 grudnia?

Nowe ograniczenia wejdą w życie tuż po Bożym Narodzeniu (fot. PAP/Marcin Bielecki)
Nowe ograniczenia wejdą w życie tuż po Bożym Narodzeniu (fot. PAP/Marcin Bielecki)

W Dzienniku Ustaw opublikowano rozporządzenie rządu w sprawie ustanowienia ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii. Zgodnie z nim od 28 grudnia 2020 do 17 stycznia 2021 r. obowiązywać będą m.in. obostrzenia w działalności hoteli i galerii handlowych.

„Bez tego nie wrócimy do normalnego życia”. Premier o walce z koronawirusem

Szczepienie jest patriotycznym obowiązkiem. Trzeba zachować zdrowy rozsądek. Nie da się przerwać łańcucha zakażeń, uruchomić gospodarki bez masowej...

zobacz więcej

KORONAWIRUS – RAPORT

W rozporządzeniu zapisano, że od dnia 31 grudnia 2020 r. od godz. 19 do dnia 1 stycznia 2021 r. do godz. 6 na obszarze Polski przemieszczanie się osób jest możliwe wyłącznie w celu: wykonywania czynności służbowych lub zawodowych lub wykonywania działalności gospodarczej oraz zaspokajania niezbędnych potrzeb związanych z bieżącymi sprawami życia codziennego.

Od 31 grudnia do 17 stycznia obowiązywać będą m.in. ograniczenia w działalności hoteli. Z z zakwaterowania w hotelach będą mogli korzystać m.in. medycy, załogi samolotów, kierowcy transportu drogowego. Będą mogły działać hotele robotnicze lub dla pracowników sezonowych.

W tych dniach ograniczona zostanie działalność galerii handlowych. W obiektach handlowych lub usługowych o powierzchniach powyżej 2 tys. m.kw. będzie obowiązywał zakaz handlu detalicznego – będą jednak w takich miejscach mogły działać sklepy spożywcze, apteki, drogerie, księgarnie, sklepy zoologiczne, budowlane, meblowe, z akcesoriami samochodowymi, usługami telekomunikacyjnymi.

Od 28 grudnia do 17 stycznia nie będą mogły działać dyskoteki i kluby nocne, baseny, aquaparki, siłownie, kluby i centra fitness, z wyłączeniem tych działających w podmiotach wykonujących działalność leczniczą przeznaczonych dla pacjentów czy przeznaczonych dla członków kadry narodowej polskich związków sportowych. Nie będzie można też w tym terminie prowadzić działalności usługowej związanej z poprawą kondycji fizycznej.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej