RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Victoria Beckham zatruła się rtęcią

Lekarze przepłukali jej wątrobę (fot. Edward Berthelot/Getty Images)
Lekarze przepłukali jej wątrobę (fot. Edward Berthelot/Getty Images)

Kilka dni temu Robbie Williams wyznał w wywiadzie, że z powodu bogatej w ryby diety zatruł się rtęcią. Teraz dziennik „The Sun” doniósł, że wysoki poziom stężenia tego pierwiastka we krwi wykryto również u Victorii Beckham. W jej wypadku także jest to efekt uboczny częstego jedzenia ryb.

Aktor nabawił się kontuzji, grając z synami na konsoli

Ceniony aktor Arkadiusz Jakubik od wielu miesięcy zmaga się z osobliwą kontuzją lewego łokcia, która jest pokłosiem rozgrywania zbyt wielu meczów...

zobacz więcej

Victoria Beckham o tym, że ma podwyższony poziom rtęci we krwi, dowiedziała się, gdy odpoczywała w austriackim spa. Lekarze zareagowali natychmiast – przepłukali jej wątrobę, żeby pozbyć się toksyn. A sama gwiazda nieco zmodyfikowała swoją dietę. Je więcej łososia, a mniej miecznika i tuńczyka. Jak zapewnia informator dziennika „The Sun”, 46-letnia projektantka czuje się teraz świetnie.

Stężenie rtęci w rybach w głównej mierze wynika z zanieczyszczenia środowiska naturalnego. Najwięcej tego metalu ciężkiego mają w sobie duże, drapieżne ryby, jak np. tuńczyk, węgorz czy dorsz, gdyż wchłaniają one rtęć ryb, które w łańcuchu pokarmowym stoją niżej od nich.

Zatrucie małymi dawkami rtęci może skutkować m.in. osłabieniem, bólem głowy, wypadaniem zębów, zaburzeniami pamięci i koncentracji. Natomiast ostre zatrucie tym metalem ciężkim może prowadzić nawet do zagrożenia życia.

źródło:

Zobacz więcej