RAPORT

Propozycja podziału Ukrainy? Sikorski na cenzurowanym

Rzymski szpital zbada nową mutację wirusa. Wykryto go w Wielkiej Brytanii

W Krajowym Instytucie Chorób Zakaźnych „Lazzaro Spallanzani” uruchomiono procedurę odizolowania wirusa (fot. Chip Somodevilla/Getty Images)
W Krajowym Instytucie Chorób Zakaźnych „Lazzaro Spallanzani” uruchomiono procedurę odizolowania wirusa (fot. Chip Somodevilla/Getty Images)

Najnowsze

Popularne

W szpitalu Spallanzani w Rzymie rusza procedura izolacji sekwencji koronawirusa w celu zbadania nowego wariantu wykrytego Wielkiej Brytanii – podała włoska agencja informacyjna ANSA, powołując się na jednostkę kryzysową regionu Lacjum (Unità di Crisi del Lazio). Nowa odmiana VUI-202012/01 rozprzestrzenia się w południowo-wschodniej Anglii. Kontrola we włoskiej placówce zostanie przeprowadzona na podstawie próbki pobranej od pasażerki, u której po wylądowaniu w niedzielę na lotnisku Fiumicino wykryto właśnie obecność nowego wariantu. To pierwszy taki przypadek we Włoszech.

Nowa mutacja koronawirusa. Zajmie się nią rządowy zespół kryzysowy

W poniedziałek zbierze się Rządowy Zespół Zarządzania Kryzysowego, by zająć się m.in. sprawą nowej odmiany koronawirusa w Wielkiej Brytanii....

zobacz więcej

KORONAWIRUS – RAPORT

Kobieta podróżująca w niedzielę z Wielkiej Brytanii do Włoch, u której test dał pozytywny wynik na obecność nowej odmiany koronawirusa, została odizolowana na terenie Rzymu. Zakażona czuje się dobrze i nie ma objawów choroby – podaje portal „Rai News”. Na izolacji przebywa także jej partner, pochodzenia brytyjskiego, który kilka dni temu przyleciał z Wielkiej Brytanii. Również u niego test na koronawirusa dał wynik pozytywny. Nie potwierdzono jednak jeszcze nowej odmiany.

W Krajowym Instytucie Chorób Zakaźnych „Lazzaro Spallanzani” uruchomiono procedurę odizolowania sekwencji wirusa w celu zweryfikowania nowego wariantu. 

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej