RAPORT

Wojna na Ukrainie

Jaki ojciec taki syn. Charlie Woods idzie w ślady Tigera

Charlie i Tiger Woods (fot. Mike Ehrmann/Getty Images)
Charlie i Tiger Woods (fot. Mike Ehrmann/Getty Images)

Golfowy świat zachwyca się umiejętnościami 11-letniego Charliego Woodsa. Syn Tigera zadebiutował w miniony weekend podczas PNC Championship na Florydzie. W turnieju, którego historia sięga połowy lat 90. XX, występują profesjonalni zawodnicy i ich dzieci.

Tiger Woods wyrównał 54-letni rekord. „To czyste szaleństwo”

Słynny golfista Tiger Woods wygrał w Japonii 82. w karierze turniej z cyklu PGA (Professional Golfers' Association) i tym samym wyrównał 54-letni...

zobacz więcej

Charlie dał imponujący pokaz umiejętności w Ritz-Carlton Club na Florydzie w Grande Lakes przed swoim ojcem, grupą 250 fanów na trybunach i tysiącami Amerykanów, śledzących transmisję w telewizji.

11-latek jest synem Tigera i jego byłej żony Elin Nordegren. W turnieju rozgrywanym na Florydzie był zdecydowanie najmłodszym uczestnikiem. I poradził sobie świetnie.

Choć był to jego pierwszy występ na zawodach z publicznością i telewizyjnymi kamerami, to nie widać było po nim tremy.

Wrażenie na wszystkich zrobiło posłanie piłeczki na odległość blisko stu metrów i umieszczenie jej w dołku z wynikiem dwóch uderzeń poniżej wyznaczonego limitu.

– Ludzie zachwycają się jego grą, ale dla mnie to nie jest zaskoczenie, że potrafi tak precyzyjnie uderzyć piłkę. Często razem trenujemy w naszym domu. Także na naszym prywatnym polu obserwuję, jak sobie rodzi – mówił dumny ojciec.

– Widać, że ten dzieciak już jest kompletnym golfistą. A ma dopiero 11 lat. Będę trzymał za niego kciuki. Najważniejsze, żeby jak najdłużej bawił się w golf, bo mając tak znane nazwisko nie będzie mu łatwo – chwalił Charliego Justin Thomas, wielokrotny zwycięzca turniejów PGA Tour.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej