RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Koronawirus w Hiszpani. Pomysł rejestru osób, które odmówią zaszczepienia się

W Hiszpanii szczepieniom przeciwko COVID-19 w pierwszej kolejności zostaną poddani pracownicy służby zdrowia (fot. China Photos/Getty Images)
W Hiszpanii szczepieniom przeciwko COVID-19 w pierwszej kolejności zostaną poddani pracownicy służby zdrowia (fot. China Photos/Getty Images)

Rząd Pedra Sancheza utworzy spis osób, które odmówią dobrowolnego w Hiszpanii poddania się szczepieniom przeciwko COVID-19 – wynika ze zmian wprowadzonych w poniedziałek do narodowego programu szczepień.

Gwałtowne protesty przeciw restrykcjom. Młodzież posprzątała miasto [WIDEO]

Nastolatek z miasta Logroño na północy Hiszpanii namówił rówieśników do posprzątania ulic po sobotnich protestach przeciwko restrykcjom zw. z...

zobacz więcej

KORONAWIRUS – RAPORT

Jak podaje dziennik „El Mundo”, gabinet Pedra Sancheza przygotowuje już narzędzia do gromadzenia informacji o nastawieniu obywateli wobec szczepień przeciwko koronawirusowi.

Według zaktualizowanej wersji dokumentu o nazwie „Strategia Szczepień” ministerstwo zdrowia Hiszpanii będzie mogło utworzyć rejestr, aby gromadzić w nim pod nazwiskami obywateli informacje, czy poddali się oni szczepieniom. W przypadku osób, które tego nie zrobiły, w spisie ma figurować powód, dla którego obywatel odmówił udziału w szczepieniu. 

Zgodnie z opublikowaną w poniedziałek wersją narodowego programu szczepień, w pierwszej kolejności zostaną im poddani w Hiszpanii pracownicy służby zdrowia.

Zaktualizowany dokument przewiduje, że w pierwszej fazie szczepień przeciwko COVID-19 objętych nimi zostanie około 2,5 mln osób. Poza personelem służby zdrowia znajdą się tam także m.in. podopieczni domów spokojnej starości.

Ministerstwo zdrowia Hiszpanii planuje rozpocząć szczepienia 27 grudnia. Będą one realizowane za pośrednictwem 13 tys. placówek publicznej służby zdrowia. 

źródło:
Zobacz więcej