RAPORT

Prorosyjska era Tuska

Wybuch w fabryce amunicji. Są ofiary

Najnowsze

Popularne

Eksplozja w fabryce z materiałami wybuchowymi w miejscowości Casalbordino w prowincji Chieti na wschodzie Włoch – podają włoskie media. Co najmniej trzy osoby nie żyją – podała straż pożarna. Trwa ewakuacja mieszkańców okolicy wybuchu. Nie są jeszcze znane przyczyny zdarzenia.

Eksplozja bomby we Włoszech. Ocalała 7-miesięczna dziewczynka

Eksplozja bomby w mieście Foggia w regionie Apulia w południowo-wschodnich Włoszech spowodowała uszkodzenie kilku samochodów i budynków. „To już...

zobacz więcej

– Do eksplozji doszło w fabryce amunicji, która znajduje się w okolicy terenu morskiego: potwierdzono mi, że trwa ewakuacja – poinformował Filippo Marinucci, burmistrz Casalbrodino w rozmowie z Rainews24.

Firma Esplodenti Sabino, do której należy fabryka, zapewnia na swojej stronie internetowej, że obecnie „wszystkie rodzaje amunicji konwencjonalnej, bomby lotnicze, systemy uzbrojenia, rakiety, miny morskie itp. są demilitaryzowane w pełnej zgodności z obowiązującymi przepisami”.

W wyniku eksplozji został przerwany ruch linii kolejowej Adriatica – wzdłuż wybrzeża Adriatyku – między miejscowością Fossacesia a portem w mieście Vasto.

Zginęło kilka osób. – Potwierdzam, że są ofiary. Powiedziano mi, że nie żyją trzy osoby – dodał burmistrz.

Do zdarzenia odniósł się włoski minister ds. wewnętrznych. „Od straży pożarnej dochodzi do mnie informacja o eksplozji w Casalbordino w magazynie materiałów wybuchowych”.

„Niestety są 3 ofiary, jak się dowiadujemy na gorąco” – napisał na Twitterze Carlo Sibilia. Szef resortu złożył kondolencje. „Szczery uścisk dla rodzin ofiar”.

Strażacy i karabinierzy badają przyczyny wybuchu.


Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej