RAPORT

Pogarda

Czuchnowski z „GW” rozlicza dziennikarza „Rz” za wywiad z Kaczyńskim

Od lewej: Wojciech Czuchnowski, Jarosław Kaczyński i Michał Kolanko (fot. arch.PAP/J.Turczyk, B.Zawrzel/NurPhoto/Getty Images)
Od lewej: Wojciech Czuchnowski, Jarosław Kaczyński i Michał Kolanko (fot. arch.PAP/J.Turczyk, B.Zawrzel/NurPhoto/Getty Images)

Najnowsze

Popularne

„Uważnie przeczydałem wywiad p. Kolanki z Jarosławem Kaczyńskim. To jest upadek dziennikarstwa i oszukiwanie czytelników” – ocenia dziennikarz „Gazety Wyborczej” Wojciech Czuchnowski. W mediach społecznościowych rozlicza redaktora „Rzeczpospolitej” Michała Kolankę za rozmowę z prezesem PiS. Czuchnowski w ostatnim czasie zasłynął z powielania fake newsów dotyczących ozdób choinkowych, czy apelami o zbiórkę pieniędzy dla wielokrotnie skazanego kontrowersyjnego biznesmena Zbigniewa Stonogi.

Hipokryzja „Wyborczej”. Zobacz, jak „ujawniali wrażliwe dane” polityków

Dziennikarze TVP Info ustalili, że Marta Lempart ma koronawirusa, a „Gazeta Wyborcza” rozpętała medialną burzę. „Czy dane chorych są bezpieczne?” –...

zobacz więcej

W poniedziałek w „Rzeczpospolitej” ukazał się zapowiadany wywiad z wicepremierem, prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim.

Rozmowa dotyczyła m.in. kongresu partii rządzącej i wyborów prezesa PiS, unijnych traktatów i nowych propozycji grupy parlamentarnej EKR czy reformy sądownictwa.

Nie spodobała się jednak dziennikarzowi „Gazety Wyborczej” do tego stopnia, że swoje niezadowolenie postanowił wyrazić w mediach społecznościowych, pouczając przeprowadzającego wywiad redaktora Michała Kolankę.

Czuchnowski oburzony wywiadem z Kaczyńskim


„Zero pytań o niszczenie sądownictwa, upolitycznienie prokuratury i służb, fasadowość funkcji wicepremiera, nepotyzm PiS, oszustwa covidowe, propagandę TVP” – argumentuje pracownik dziennika z Czerskiej. Czuchnowskiego rozsierdził też fakt, że Kolanko nie zareagował na stwierdzenie prezesa PiS, że demonstracje „Strajku Kobiet” były nielegalne. „To antydziennikarstwo i oszukiwanie Czytelników” – zarzuca dziennikarz autorowi wywiadu, dodając, że ten „nie musi martwić się o pracę”, gdy Orlen przejmie „Rzeczpospolitą” – choć, jak informował prezes naftowego giganta Daniel Obajtek, spółka nie zamierza przejmować innych mediów poza wydawnictwem Polska Press.

Skandaliczna grafika z Maryją w „GW”. „To medialne ramię totalnej opozycji”

Jeśli „Gazeta Wyborcza” liczyła na skandal, to go ma. A skala sprzedaży tej gazety się nie zmieni, to od lat jest absolutny margines. „Wyborcza”...

zobacz więcej

W ostatnim czasie Wojciech Czuchnowski zasłynął m.in. powielając krążącego w internecie fake newsa o rzekomym „aresztowaniu choinki przez PiS”. Dziennikarz śledczy „GW”, zdobywca tegorocznej nagrody Grand Press, udostępnił grafikę bazującą na fotomontażu, którego podstawę stanowiło zdjęcie z archiwalnego artykułu w... „Wyborczej”.

Kradzież i apele o pomoc recydywiście


Wcześniej dziennikarz chwalił się m.in. kradzieżą z magazynu Poczty Polskiej.

Apelował też o pomoc i zbieranie pieniędzy na kaucję dla Zbigniewa Stonogi, wielokrotnie skazywanego na więzienie biznesmena. Sam – jak pisał – dołożył do zrzutki 200 zł.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej