RAPORT

Pogarda

Powrót z Wielkiej Brytanii do Polski. Co należy zrobić?

Jeszcze w poniedziałek samoloty z Wielkiej Brytanii wylądują w Polsce (fot. PAP/Łukasz Gągulski)
Jeszcze w poniedziałek samoloty z Wielkiej Brytanii wylądują w Polsce (fot. PAP/Łukasz Gągulski)

Najnowsze

Popularne

Każdy, kto jeszcze przed zawieszeniem lotów z Wielką Brytanią wróci do Polski, może się zgłosić do stacji powiatowej sanepidu, gdzie zostanie przeprowadzony szybki test antygenowy na obecność koronawirusa – powiedział szef KPRM Michał Dworczyk. Nową mutacją wirusa zajmie się teraz Rządowy Zespół Zarządzania Kryzysowego.

Koronawirus zmutował. „Jest poza kontrolą”

Brytyjski minister zdrowia Matt Hancock zasugerował, że nowe, ostrzejsze ograniczenia antyepidemiczne w Londynie i południowo-wschodniej Anglii nie...

zobacz więcej

KORONAWIRUS – RAPORT

Ze względów bezpieczeństwa loty z Wielkiej Brytanii do Polski zostaną zawieszone od północy z poniedziałku na wtorek.

Decyzje rządu ws. mutacji VUI-202012/01


Szef Kancelarii Prezesa Rady ministrów były pytany w RMF FM, jakie decyzje mogą zostać podjęte na posiedzeniu Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego.

– Dyskusje będą dotyczyły dalszych działań, czasu ograniczenia lotów między Wielką Brytanią a Polską. W najbliższych kilkudziesięciu godzinach muszą zapaść decyzje, co dalej – powiedział Michał Dworczyk.

Zobacz także: Nowy wariant koronawirusa. Co o nim wiadomo? Ujawnił, że w niedzielę „trwały intensywne konsultacje między partnerami zagranicznymi a polskim rządem i na końcu zapadła decyzja o zawieszeniu lotów z Wielką Brytanią od północy z poniedziałku na wtorek”. Według jego wyjaśnień stało się tak dlatego, by „osoby, które są już na lotniskach w Wielkiej Brytanii, mogły przylecieć do kraju ”.

Test na COVID-19 dla wracających z Wielkiej Brytanii


Dworczyk pytany czy ci, którzy jeszcze dziś przylecą do Polski, będą poddawani kwarantannie, powiedział, że w niedzielę minister zdrowia Adam Niedzielski podjął decyzję, że mogą się oni zgłosić do stacji powiatowej sanepidu na pobranie wymazu.

– U takiej osoby zostanie przeprowadzony szybki test antygenowy – dodał Dworczyk.

GIS prosi o kontakt z infolinią pod numerem telefonu (22) 25 00 115. Konsultanci pokierują zainteresowane osoby do właściwej Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej, która wystawi zlecenie testu w punktach drive-thru.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej