RAPORT

Imigranci na granicy z Białorusią

Osobiste wyznania Krzysztofa Krawczyka. W TVP wyjątkowy film o artyście

Długie wywiady z Krzysztofem Krawczykiem, szczere rozmowy z osobami z jego najbliższego otoczenia, a wszystko to przeplatane unikatowymi nagraniami archiwalnymi. Już w piątek, pierwszego dnia świąt Bożego Narodzenia, zadebiutuje wyjątkowy film dokumentalny o karierze jednego z najpopularniejszych polskich muzyków: „Krzysztof Krawczyk – całe moje życie”. Jak przyznają twórcy, film wyglądałby zupełnie inaczej, gdyby nie pandemia koronawirusa.

Krzysztof Krawczyk poprosił o ostatnie namaszczenie. „Obejmę Chrystusa serdecznie”

Mam nadzieję, że kiedyś, gdy stanę z Chrystusem twarzą w twarz, obejmę Go serdecznie, zaleję się łzami, będą to łzy wzruszenia, i przeproszę za...

zobacz więcej

W dwugodzinnym filmie Michała Bandurskiego i Krystiana Kuczkowskiego wykorzystano wiele unikatowych nagrań i niepublikowanych materiałów archiwalnych, które chronologicznie przedstawiają życie Krzysztofa Krawczyka. Dokument przeplatany będzie osobistymi wyznaniami artysty.

Wspomnieniami na temat Krawczyka podzielą się też jego żona – Ewa Krawczyk, menedżer – Andrzej Kosmala, zaprzyjaźniony kompozytor – Ryszard Poznakowski, autor największych przebojów – Wojciech Trzciński oraz przedstawiciele kolejnego muzycznego pokolenia – Andrzej Smolik i Andrzej Piaseczny.

Kariera Krzysztofa Krawczyka – czy mogła ułożyć się inaczej?


W filmie pojawi się wiele trudnych pytań: Dlaczego artysta na początku lat 80. wyjechał z Polski, skoro był na szczycie? Ile kosztuje pogoń za marzeniami? Co pchnęło go do śpiewania disco polo?

Zobacz także: Krzysztof Krawczyk przekazał smutne informacje. „Żegnaj, Przyjacielu!”

Pierwotnie film miał dokumentować proces tworzenia nowego albumu Krawczyka , kamera miała tu też towarzyszyć podczas koncertów.

Krzysztof Krawczyk nie wróci na scenę. „Bóg zaprosi mnie do niebiańskiego chóru”

Nasz wielki artysta Krzysztof Krawczyk już więcej nie powróci na scenę – pisze „Super Express”. – Bóg mój zaprosi mnie do swego niebiańskiego...

zobacz więcej

– Wszystkie plany pokrzyżowała pandemia. Ze względów bezpieczeństwa, na wiele miesięcy Krzysztof musiał zamknąć się w domu, odwołano koncerty i zawieszono pracę nad płytą. Postanowiliśmy ten czas wykorzystać na przegląd bogatych archiwów Telewizji Polskiej – wspomina Krystian Kuczkowski.

Jedyny wywiad muzyka


– Z Krzysztofem mogliśmy się spotkać dopiero w sierpniu 2020 r. Zaprosił wówczas naszą ekipę do swojego domu pod Łodzią, gdzie spędziliśmy kilka dni. Wspólnie z żoną Ewą stworzyli nam świetne warunki pracy i niezwykle życzliwą atmosferę – podkreśla Kuczkowski.

Reżyser zaznacza też, że udział w tym filmie to pierwsza i jedyna aktywność medialna Krawczyka w ostatnich miesiącach.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej