RAPORT

Propozycja podziału Ukrainy? Sikorski na cenzurowanym

Loty do Wielkiej Brytanii będą zawieszone

Rzecznik rządu poinformował o sprawie na platformie społecznościowej (fot. Jeff J Mitchell/Getty Images)
Rzecznik rządu poinformował o sprawie na platformie społecznościowej (fot. Jeff J Mitchell/Getty Images)

Najnowsze

Popularne

Loty z Wielkiej Brytanii do Polski będą zawieszone – poinformował rzecznik rządu Piotr Müller. Minister zdrowia informuje z kolei, że osobom, które wróciły niedawno z Wysp Brytyjskich będą wykonywane testy.

Minister zdrowia Niemiec: Szczepionka działa na nowy szczep koronawirusa

Niemiecki minister zdrowia Jens Spahn poinformował, że obecna szczepionka na COVID-19 jest skuteczna przeciwko nowej mutacji koronawirusa....

zobacz więcej

KORONAWIRUS – RAPORT

"Ze względów bezpieczeństwa loty z Wielkiej Brytanii do Polski zostaną zawieszone od północy z poniedziałku na wtorek" - napisał na Twitterze rzecznik rządu. Dodał, że "decyzja związana jest z pojawieniem się nowej odmiany koronawirusa".

Nowy szczep koronawirusa , którego obecność potwierdzono między innymi w Wielkiej Brytanii, otrzymał nazwę roboczą VUI 202012/01. Ma rozprzestrzeniać się szybciej i być odporny na dotychczasowe preparaty.

Minister zdrowia Adam Niedzielski również na platformie Twitter poinformował, że wydał dyspozycję by „od jutra wykonywać testy każdej zgłaszającej się osobie, która w ostatnim czasie podróżowała z Wlk Brytanii”. Szef resortu zdrowia poprosił również wszystkie takie osoby by zgłaszały się do lokalnego oddziału Sanepidu.

Zakaz lotów z i do Królestwa wprowadziły wcześniej między innymi: Niemcy, Belgia, Holandia, Włochy i Bułgaria. Nie można też korzystać z promów w Dover, by dostać się z Wielkiej Brytanii do Francji. Dla osób wyjeżdżających z Królestwa zamknięto też Eurotunel, biegnący pod kanałem La Manche.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej