RAPORT

Pogarda

Francja wprowadza zakaz wjazdu dla przybywających z Wielkiej Brytanii

Decyzja ma związek z pojawieniem się nowej odmiany koronarirusa (fot. PAP/EPA/CH.PETIT TESSON)
Decyzja ma związek z pojawieniem się nowej odmiany koronarirusa (fot. PAP/EPA/CH.PETIT TESSON)

Najnowsze

Popularne

Francja wprowadza na 48 godzin zakaz wjazdu dla wszystkich osób przybywających z Wielkiej Brytanii. Dotyczy to zarówno przewoźników towarowych, drogowych i lotniczych, jak i morskich oraz kolejowych. Zakaz zacznie obowiązywać od północy.

Koronawirus. Niemcy dołączyły do krajów, które nie wpuszczą samolotów z Wielkiej Brytanii

Irlandia, Włochy, Belgia, Holandia i Niemcy zawieszają pasażerskie połączenia lotnicze i kolejowe z Wielką Brytanią. To konsekwencja informacji o...

zobacz więcej

KORONAWIRUS – RAPORT

Wcześniej podobne kroki podjęło kilka państw europejskich. Zakaz lotów z i do Wielkiej Brytanii zarządziły między innymi: Niemcy, Belgia, Holandia, Włochy i Bułgaria. Decyzja ma związek z pojawieniem się w Londynie i południowo-wschodniej Anglii nowej odmiany koronarirusa, bardziej zaraźliwej i szybciej rozprzestrzeniającej się.

Niemcy zwołały na jutro nadzwyczajne spotkanie ekspertów w ramach mechanizmu reagowania kryzysowego w związku z nową mutacją koronawirusa w Wielkiej Brytanii.

Dziś także temu poświęcona była specjalna wideokonferencja z udziałem ministrów z unijnych krajów. Naradę zwołał szef gabinetu przewodniczącego Rady Europejskiej Charles Michel.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej