RAPORT

Pogarda

Zandberg: Dziwię się Budce, że proponuje cięcia w administracji

Lider Lewicy Razem Adrian Zandberg jest przeciwny cięciom w administracji (fot. PAP/Tomasz Waszczuk)
Lider Lewicy Razem Adrian Zandberg jest przeciwny cięciom w administracji (fot. PAP/Tomasz Waszczuk)

Najnowsze

Popularne

W budżetówce potrzebne są dziś podwyżki, a nie zwolnienia. Dziwię się przewodniczącemu PO Borysowi Budce, że proponuje cięcia w administracji państwowej – powiedział lider Lewicy Razem, poseł Adrian Zandberg. – Ostatnia rzecz, której potrzebujemy, to powrót do polityki cięć w stylu Tuska – ocenił.

Spór środowisk Lewicy i PO. Zandberg o Tusku: może się oddalić

„Właśnie widać, ile wart był wasz »kompromis« z biskupami. Kto tego nie widzi, faktycznie może się oddalić” – napisał Adrian Zandberg w odpowiedzi...

zobacz więcej

Lider PO Borys Budka w piątkowym wywiadzie dla „Dziennika Gazety Prawnej” zapowiedział, że chciałby wprowadzić cięcia w administracji państwowej. Politycy Lewicy są przeciwni takim pomysłom.

„Budce najwyraźniej coś się pomyliło”


– Borysowi Budce najwyraźniej coś się pomyliło. W budżetówce potrzebne są dziś podwyżki, a nie zwolnienia. Potrzebne są inwestycje w nowe technologie, żeby usprawnić działanie, a nie cięcia. Efekty mrożenia pensji już są opłakane. Specjaliści zarabiają tak marnie, że uciekają z sektora publicznego, a młodzi ludzie nie chcą pracować dla państwa. Ostatnia rzecz, której Polska potrzebuje po PiS-ie i pandemii, to powrót do polityki cięć w stylu Tuska – ocenił Adrian Zandberg.

PO nie będzie totalną opozycją? „Są zakładnikiem ustaleń z Lempart i Suchanow” [WIDEO]

Podczas sejmowej debaty szef PO Borys Budka narzekał, że jego partia „dała sobie przyprawić gębę totalnej opozycji”. Czy teraz opozycja będzie...

zobacz więcej

Nie głodzić administracji


Podkreślił, że potrzebujemy sprawnego państwa: sanepidu, do którego można się dodzwonić i urzędów bez kolejek.

– W to trzeba zainwestować. Głodzenie administracji to przepis na państwo, które działa jeszcze gorzej. Szczerze mówiąc, dziwię się Borysowi Budce, że proponuje coś takiego. Tak jakby nie zauważył, że PiS właśnie atakuje pracowników budżetówki. Ja się do ataków na tych pracowników nie przyłączę. Lewica będzie ich bronić – powiedział lider Lewicy Razem.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej