RAPORT

Wojna na Ukrainie

Zwłoki kobiety znalezione w walizce w Londynie. „Piękna Polka po czterdziestce”

W hostelu w zachodnim Londynie od dłuższego czasu unosił się nieprzyjemny zapach. Odór w końcu na tyle zaniepokoił lokatorów, że postanowili sprawdzić, skąd pochodzi. Przyczyną okazały się zwłoki kobiety, które były upchane w walizce i zamknięte w jednym z pokoi – opisują brytyjskie media. Śmierć potwierdza także londyńska policja. Zmarła została opisana przez mieszkankę hostelu jako „piękna Polka po czterdziestce” – informuje „The Sun”.

Zwłoki kobiety znalezione w walizce w Londynie. „Piękna Polka po czterdziestce”

W hostelu w zachodnim Londynie od dłuższego czasu unosił się nieprzyjemny zapach. Odór w końcu na tyle zaniepokoił lokatorów, że postanowili...

zobacz więcej

Jeden z pracowników hostelu odkrył zwłoki kilkanaście dni po tym, jak pojawiły się pierwsze zgłoszenia o „cuchnącym zapachu”, jaki roznosił się po korytarzach londyńskiej placówki.

Hostel zamieszkiwany przez Polaków


„Mieszkała na piętrze. Jeden z pozostałych Polaków powiedział nam, że pojechała na dworzec autobusowy Victoria” – „The Guardian” cytuje świadków.

Jak twierdzą, nikt nie mógł namierzyć kobiety, a jej chłopak „zniknął” w niewyjaśnionych okolicznościach kilkanaście dni wcześniej. Sąsiadka opisała zmarłą jako „uroczą dziewczynę”.

Ciało kobiety w walizce. To Polka?


Inna mieszkanka hostelu Pay and Sleep w Southall, cytowana przez „The Sun”, określiła ofiarę jako „piękną Polkę po czterdziestce”.

Czytaj więcej: Policja w Londynie potwierdziła tożsamość Polki

W zaroślach leżała czerwona walizka. W środku były zwłoki

W Czernowicach na Ukrainie w zaroślach odnaleziono walizkę, w której znajdowało się ciało kilkuletniego chłopca. Śledczy nie znają tożsamości...

zobacz więcej

– Miała trochę problemów z piciem, ale była cudowną kobietą. Myśleliśmy, że wyszła; znaleźli ją wepchniętą do walizki – powiedziała.

Makabra w Londynie. Policja potwierdza


Policja potwierdza, że zwłoki zostały znalezione zamknięte w walizce, a śmierć jest traktowana jako niewyjaśniona. Śledczy prowadzą dochodzenie w celu zidentyfikowania kobiety – jak na razie nie potwierdzono jej pochodzenia.

W sobotę miała się odbyć sekcja zwłok, która pomoże wyjaśnić przyczynę śmierci. Dotąd w tej sprawie nikt nie został aresztowany.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej