RAPORT

Prorosyjska era Tuska

Minister edukacji zapytany o gender w szkołach. Wie, jak się przeciwstawić

„Mamy obowiązek chronić dzieci przed demoralizacją” (fot. PAP/Wojciech Pacewicz)
„Mamy obowiązek chronić dzieci przed demoralizacją” (fot. PAP/Wojciech Pacewicz)

– Trwają intensywne prace na tym, żeby nadzór pedagogiczny sprawowany przez Ministerstwo Edukacji Narodowej i kuratorów oświaty był rzeczywiście realny i skuteczny – oświadczył minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek, pytany w Radiu Maryja o propagowanie gender w szkołach przez działaczy różnych organizacji.

Minister edukacji: Gender to fałszywa wizja człowieka; to nie jest żadna nauka

Gender to ideologia marksistowska, jest fałszywą wizją człowieka. Jestem po stronie naukowców, którzy stwierdzają, że to nie jest żadna nauka –...

zobacz więcej

– Trwają intensywne prace wraz z posłami Komisji Edukacji, Nauki i Młodzieży, którym bardzo serdecznie dziękuję: pani przewodniczącej Mirosławie Stachowiak-Różeckiej, panu przewodniczącemu Tomaszowi Zielińskiemu, wszystkim posłom z tej komisji, którzy chcą współpracować z Ministerstwem. Trwają intensywne prace nad tym, żeby nadzór pedagogiczny sprawowany przez Ministerstwo Edukacji i kuratorów oświaty był rzeczywiście realny i skuteczny – mówił szef MEiN.

– Dziękuję posłom za tę pracę, ona przynosi bardzo wymierne efekty, które pewnie w styczniu posłowie będą prezentować, a do których to efektów przyczynia się ministerstwo i jest przychylne tego rodzaju pomysłom poselskim – dodał Przemysław Czarnek.

Odnosząc się do propagowania gender w szkołach zaznaczył, że „są to nadal mniejszościowe przypadki i nawet incydentalne, ale jednak przypadki, gdzie do szkół podstawowych trafiają organizacje pozarządowe z jakimś nauczaniem, które jest sprzeczne z podstawami programowymi, które jest nawet demoralizujące dla dzieci i młodzieży”. – A przed demoralizacją mamy obowiązek chronić dzieci i młodzież” – podkreślił minister.

Dlatego - jak mówił - kurator oświaty musi mieć realne narzędzia do tego, by na to realnie oddziaływać. – To to będziemy robić w najbliższych tygodniach. Myślę, że posłowie będą prezentować projekt, a my będziemy wspierać posłów w realizacji tych zamierzeń – wskazał Czarnek.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej