RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

„Mają wysoki poziom wiedzy”. Strzelcy wyborowi WOT przeszli ekstremalne szkolenie [GALERIA]

Żołnierze m.in. strzelali od 300 do 600 m do celów ruchomych w nocy(fot. WOT)
Żołnierze m.in. strzelali od 300 do 600 m do celów ruchomych w nocy(fot. WOT)

W ciągu dwóch ostatnich tygodni strzelcy wyborowi z 3. Podkarpackiej Brygady OT oraz innych brygad WOT zrealizowali trzeci i ostatni etap szkolenia instruktorskiego na poligonie w Nowej Dębie (woj. podkarpackie). Po tych zajęciach ich zadaniem będzie szkolenie obecnych i przyszłych adeptów WOT, którzy zostaną wyselekcjonowani na to prestiżowe stanowisko strzelca wyborowego.

Tłum chętnych chce do Terytorialsów. Wystarczy parę kroków

Do Wojsk Obrony Terytorialnej nadal zgłaszają się chętni. Żołnierze są mocno zaangażowani w pomoc w wielu miejscach w związku z pandemią...

zobacz więcej

Żołnierze podczas zajęć doskonalili swoje umiejętności – między innymi w wykonywaniu posterunków obserwacyjnych, pomiaru odległości do celów oraz wskazywaniu celów dla pododdziałów artylerii. W czasie zgrupowania poligonowego strzelcy wyborowi wykonywali też strzelania na dystansach od 300 do 600 metrów do celów ruchomych w dzień i w nocy. Strzelcy odbyli również zajęcia dobowe, podczas których realizowali różne zadania taktyczne. Szkolenie zostało zakończone pętlą taktyczną oraz egzaminem instruktorskim.

– Żołnierze biorący udział w szkoleniu doskonalącym strzelców wyborowych, pomimo dużej ilości wymagających zajęć oraz niesprzyjającej pogody wykazali się wysokim poziomem wyszkolenia, zaangażowania i wielką wolą ciągłego doskonalenia. Z rozmów z instruktorami z Mobilnych Zespołów Szkoleniowych WOT wynika, że są pozytywnie zaskoczeni bardzo wysokim poziomem wiedzy teoretycznej jak i praktycznej oraz wynikami strzelań – przekazał w wiadomości przesłanej na platformę Twoje Info koordynator szkolenia ppor. Mateusz Kielar z 35. Batalionu Lekkiej Piechoty z Sanoka.

– Jestem pełen podziwu dla uczestników kursu i mam pewność, że będą świetnymi instruktorami i dobrze wyszkolonymi żołnierzami, a z ich wiedzy będą mogli skorzystać inni – podkreślił.

źródło:
Zobacz więcej