RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Waloryzacja emerytur i rent – wzrosną nie tylko świadczenia

Co z wypłatą świadczeń przed Bożym Narodzeniem? (fot. Shutterstock/lola1960)
Co z wypłatą świadczeń przed Bożym Narodzeniem? (fot. Shutterstock/lola1960)

Dzięki waloryzacji emerytur i rent w 2021 roku w górę pójdą nie tylko świadczenia, ale też m.in. dodatek pielęgnacyjny wypłacany osobom powyżej 75 lat czy dodatek pielęgnacyjny dla inwalidów wojennych – pisze weekendowy „Super Express”. Zakład Ubezpieczeń Społecznych zapowiedział, że w grudniu świadczenia zostaną wypłacone wcześniej – przed Bożym Narodzeniem.

Wyższe emerytury i renty dla opozycjonistów. Prezydent podpisał ustawę

Wyższe emerytury i renty dla opozycjonistów z czasów PRL zakłada ustawa podpisana dzisiaj przez prezydenta Andrzeja Dudę. Osoby o potwierdzonym...

zobacz więcej

Jak wylicza gazeta, najbardziej powszechny dodatek, otrzymywany przez osoby przewlekle chore, a także przysługujący wszystkim powyżej 75. roku życia, wzrośnie z obecnych 229,91 zł do 238,73 zł.

Waloryzacja podniesie nie tylko świadczenia


Jak pisze dziennik, jeszcze więcej dostaną od marca inwalidzi wojenni, całkowicie niezdolni do pracy i samodzielnej egzystencji. Przysługujący im dodatek pielęgnacyjny wynosi obecnie 344,87 zł. „Po podwyżce wartość dodatku zwiększy się do 358,11 zł” – wskazuje „SE”. Gazeta zaznacza, że dzięki waloryzacji zasiłków wiosną urosną też m.in. dodatki za tajne nauczanie (z 229,91 zł do 238,73 zł), kombatancki (z 229,91 zł do 238,73 zł) oraz kompensacyjny dla wdów i wdowców po kombatantach - z 34,49 zł do 38,81 zł.

Od kiedy podwyżki emerytur i rent w 2021?


W marcu przyszłego roku Zakład Ubezpieczeń Społecznych zwaloryzuje wypłacane świadczenia.

Zobacz więcej: O ile wzrosną emerytury i renty? Zgodnie z założeniami rządu emerytury wzrosną o 3,84 proc. O tyle samo wzrosną zasiłki – zaznacza gazeta.

Wypłaty świadczeń w grudniu


W piątek ZUS poinformował, że w grudniu wypłaty świadczeń nastąpią jeszcze przed Wigilią.

źródło:
Zobacz więcej