RAPORT

Pogarda

Studenci pomagają młodszym. „Wsparciem objęto ponad 100 dzieci”

35 studentów z różnych kierunków studiów jest zaangażowanych w projekt (fot. Uniwersytet Wrocławski)
35 studentów z różnych kierunków studiów jest zaangażowanych w projekt (fot. Uniwersytet Wrocławski)

Najnowsze

Popularne

„Studenci zostali bohaterami, którzy w tym trudnym czasie realnie i praktycznie wspomagają młodszych od siebie. Nasi studenci dzielą się z młodszymi swoją wiedzą, zaangażowaniem i czasem” – przekazała dr Kamila Kamińska-Sztark o uczestnikach akcji Uniwersytetu Wrocławskiego w wiadomości na platformę Twoje Info.

Ogłoszenie starszej pani zrobiło furorę. „Po czapki dzwonią do mnie z całej Polski”

„Robię na drutach i sprzedaję swoje rękodzieła. Mam 72 lata” – napisała pani Ania z Wrocławia na kartkach, które rozwiesiła w swojej okolicy. Odzew...

zobacz więcej

– Minął miesiąc i chcielibyśmy oznajmić światu, że mamy 35 bohaterów z różnych kierunków studiów, a wsparciem objęliśmy ponad 100 dzieci! W tej licznej grupie znajdują się uczniowie szkół podstawowych, licealiści, a także ponad 10 dzieci obcojęzycznych. Te czasy potrzebują takich konstruktywnych przykładów, więc studentkom i studentom, którzy wspierają młodszych od siebie bardzo dziękujemy! – poinformowała doktor.

To właśnie z inicjatywy pełnomocniczki rektora Uniwersytetu Wrocławskiego ds. odpowiedzialności społecznej, dr Kamili Kamińskiej-Sztark powstał program dotyczący wsparcia uczniów w nauce.

„Strzał w dziesiątkę”


– Bardzo się cieszę, że połączenie programu praktyk dla studentów z realnym wsparciem uczniów w nauce zdalnej okazało się strzałem w dziesiątkę. Zaskoczył nas poziom odzewu od rodziców, jak i pedagogów ze szkół, dotyczący potrzeb dzieci i młodzież. Nie spodziewaliśmy się, że w miesiąc zgłosi się ponad 100 dzieci, które potrzebują różnego rodzaju wsparcia – podkreśliła dr Kamila Kamińska-Sztark.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej