RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Hołownia przedstawił kolejnych członków ruchu Polska 2050

Członkowie Polski 2050 „pochodzą z różnych stron” (fot. PAP/P.Supernak)
Członkowie Polski 2050 „pochodzą z różnych stron” (fot. PAP/P.Supernak)

Lider Polski 2050 Szymon Hołownia przedstawił kolejnych członków swojego Ruchu i Instytutu Strategie 2050. Do Ruchu dołączyli: ekolog Katarzyna Jagiełło, europeistka Anna Radwan oraz łódzki radny Bartłomiej Dyba-Bojarski; instytut wzmocniła dr ekonomii Małgorzata Starczewska-Krzysztoszek.

Romans Hołowni z ludowcami? Lider Polski 2050 zabrał głos

PSL po zakończeniu współpracy z posłami Pawła Kukiza nie wyklucza współpracy z nowym podmiotem na polskiej scenie politycznej, ugrupowaniem Polska...

zobacz więcej

Hołownia zaprezentował nowych członków Polski 2050 na konferencji prasowej w Warszawie. Podkreślał, że chce, aby osoby te były obecne w polityce ze swoją wiedzą i doświadczeniem. Podkreślił, że członkowie Polski 2050 „pochodzą z różnych stron”.

– Jesteśmy nową siłą na scenie politycznej. Nie jesteśmy na niej po to, aby dokonać transferów parlamentarnych i poprzesuwać fotele w Sejmie, tylko, aby do tego zacnego budynku wprowadzić choćby takich wspaniałych ludzi i pokazać, że nowa polityka jest możliwa oraz że tej nowej polityki potrzebujemy – powiedział  Hołownia.  


Zapowiedział, że piątkowa konferencja jest pierwszym z serii „odcinków”, w których będzie pokazywał nowych członków swojego ruchu, zarówno parlamentarzystów, jak i osoby spoza Sejmu i Senatu.

Instytut Strategie 2050


Powstanie ruchu Polska 2050 Hołownia ogłosił w lipcu, gdy jako kandydat w wyborach prezydenckich uzyskał 2 693 397 głosów wyborców (13,87 proc.). Powstało stowarzyszenie Polska 2050 – w skład jego zarządu weszli: Hołownia – jako jego prezes, a także Michał Kobosko, Agnieszka Buczyńska, Adriana Porowska i Miłosława Zagłoba. Powołany został też think tank Instytut Strategie 2050. We wrześniu do Polski2050 dołączyła posłanka Hanna Gill–Piątek, która opuściła wówczas klub Lewicy. Na początku listopada złożony został wniosek o rejestrację partii politycznej pod nazwą Polska 2050 Szymona Hołowni. Ogłoszono, że szefem partii zostanie Michał Kobosko. Zapowiedziano już, że partia weźmie udział w wyborach parlamentarnych.

źródło:

Zobacz więcej