RAPORT:

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Wirus stępił wrażliwość na etykę w zakupach

Polacy mniej przejmują się teraz wpływem swoich zakupów na ochronę środowiska (fot. PAP/EPA)
Polacy mniej przejmują się teraz wpływem swoich zakupów na ochronę środowiska (fot. PAP/EPA)

Polacy mniej niż przed rokiem przejmują się teraz wpływem swoich zakupów na ochronę środowiska. Rzadziej też oczekują społecznego zaangażowania od firm, a częściej liczą na rząd – pisze „Rzeczpospolita”.

Ruszyła infolinia i strona internetowa o szczepieniach na COVID-19

Informacje o szczepieniach przeciw COVID-19 dostępne są pod numerem 989 i na stronie internetowej. Zainteresowani mogą dzięki nim znaleźć odpowiedź...

zobacz więcej

„Rz”, powołując się na wyniki listopadowego sondażu Havas Media Group, będącego częścią najnowszego raportu „CSR w praktyce – barometru Francusko-Polskiej Izby Gospodarczej, zaznacza, że niespełna czterech na dziesięciu polskich konsumentów twierdzi teraz, że zwraca uwagę na to, jak kupowane produkty oddziałują na społeczeństwo i ekologię.

To prawie o jedną trzecią mniej niż w zeszłym roku, gdy było to ważne dla ponad połowy Polaków” – zauważa dziennik.

Jak wskazuje gazeta, koronawirus  sprawił, że etyczne kryteria wyboru w zakupach ustępują teraz częściej tym ekonomicznym.

„Podczas gdy w zeszłym roku ponad połowa Polaków wskazała, że unika kupowania produktów firm, które mają negatywny wpływ na społeczeństwo lub środowisko, to teraz, w czasie pandemii, odsetek takich wskazań zmniejszył się do 43 proc.” – czytamy.

Jak dodano, do 45 proc. – z 59 proc. w ubiegłym roku – skurczyła się również grupa konsumentów, „którzy czują odpowiedzialność za to, aby uczynić ten świat lepszym”.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej