RAPORT

Prorosyjska era Tuska

„Łowcy cieni” zatrzymali w Krakowie sycylijskiego mafioso

Mafioso po doprowadzeniu na przesłuchanie (fot. CBŚP)
Mafioso po doprowadzeniu na przesłuchanie (fot. CBŚP)

Najnowsze

Popularne

Policyjni „Łowcy cieni” CBŚP zatrzymali w Krakowie 40-letniego Alberto C., ważnego członka mafijnej rodziny Laudani z Katanii. Ten bratanek jednego z bossów tej organizacji zamieszany ma być m.in. w wymuszenia, lichwę oraz ustawianie przetargów. W tym samym czasie we Włoszech funkcjonariusze Guardia di Finanza zatrzymali 17 mafiosów w ramach operacji „Raport”.

Mafijne procesy pod znakiem zapytania. Na przeszkodzie koronawirus

Wielkie procesy członków mafii z włoskiej Kalabrii są zagrożone z powodu pandemii – ostrzegła prokuratura w Turynie. Jak wyjaśniono, niemożliwa...

zobacz więcej

Operacja „Raport”, w której wzięło udział ponad stu funkcjonariuszy Guardia di Finanza, wymierzona była w członków dwóch mafijnych klanów z Katanii: Laudani i Santapaola. Specjalizują się one w wymuszeniach haraczy od lokalnych przedsiębiorców i kontrolowaniu przetargów. Jednym z głównych zatrzymanych był Orazio S., uważany za lidera klanu Laudani w Acireale. Przed kilku laty trafił do więzienia, ale wciąż utrzymywał kontakt z „rodzinną” za pomocą pizzini („karteczki”, odpowiednik polskich grypsów więziennych) ukrytych w kartonach soków czy batonach.

Poza bossem wpadło 16 innych osób, z których osiem zostało aresztowanych, a wobec ośmiu orzeczono areszt domowy. Śledczy zajęli także, warte milion euro, udziały w jednej z firm transportowych kontrolowanych przez mafiosów.

Uderzenie w Ndranghetę i Cosa Nostrę we Francji, Belgii i Włoszech

46 członków kalabryjskiej Ndranghety i 8 sycylijskiej Cosa Nostry zostało zatrzymanych w minionym tygodniu podczas dwóch niezależnych operacji...

zobacz więcej

Mafioso ukrywał się w Krakowie

Zatrzymania podczas obławy we Włoszech uniknął 40-letni Alberto C., który prawdopodobnie już od dłuższego czasu ukrywał się w Polsce. Jest on bratankiem jednego z ważniejszych członków rodziny Laudani. Już cztery lata temu, podczas wielkiej obławy na ten klan, wskazywano go jako osobę wysoko postawioną w strukturach przestępczej organizacji. Włoskie organy ścigania poszukiwały go europejskim nakazem aresztowania.

W zatrzymanie mafiosa z Katanii zaangażowali się funkcjonariusze elitarnej grupy „Łowców cieni” CBŚP. Specjalizują się oni w poszukiwaniu najgroźniejszych polskich przestępców. W łowach na Alberto C. pomagał im włoski oficer łącznikowy.

„Łowcy” szybko ustalili, że Sycylijczyk ukrywa się w Krakowie, gdzie został zatrzymany. Ma zostać wydany Włochom tak szybko jak to będzie możliwe. Przy okazji polscy śledczy sprawdzą co dokładnie robił w naszym kraju i czy nie nawiązał kontaktów przestępczych z gangami znad Wisły.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej