RAPORT

Wojna na Ukrainie

Jak głosowali Lewandowski, Messi i Ronaldo? Znamy szczegóły

Z powodu pandemii koronawirusa gala odbywała się zdalnie (fot. Valeriano Di Domenico - Pool/Getty Images)
Z powodu pandemii koronawirusa gala odbywała się zdalnie (fot. Valeriano Di Domenico - Pool/Getty Images)

Robert Lewandowski został najlepszym piłkarzem według FIFA w 2020 roku. Organizatorzy plebiscytu opublikowali wyniki głosowania piłkarzy. Na kogo swój głos oddali Lewy, Cristiano Ronaldo i Leo Messi?

Robert Lewandowski został Piłkarzem Roku FIFA!

To była formalność. Po znakomitym sezonie, zwieńczonym upragnionym triumfem w Lidze Mistrzów, Robert Lewandowski został doceniony przez kibiców,...

zobacz więcej

Kapitanowie wszystkich reprezentacji zrzeszonych w FIFA mieli wytypować najlepszą trójkę. Za pierwsze miejsce przyznawano pięć punktów, za drugie trzy, a trzecia pozycja oznaczała jedno oczko.

Zdaniem Leo Messiego miano najlepszego piłkarza minionych dwunastu miesięcy powinno trafić do Neymara. Na drugim miejscu wskazał Kyliana Mbappe, a dopiero na trzecim Lewandowskiego.

Klasę kapitana reprezentacji Polski docenił Cristiano Ronaldo, przyznając naszemu piłkarzowi pięć punktów. Jako następnego wybrał swojego odwiecznego boiskowego rywala z Barcelony, a na trzecie miejsce zdaniem Portugalczyka zasłużył Mbappe.

Mimo wszystko piłkarz Juventusu nie miał zadowolonej miny po ogłoszeniu końcowych wyników, co doskonale było widać podczas internetowego łączenia w czasie trwania gali.

Z kolei Lewandowski jako najlepszego piłkarza na świecie wybrał swojego niedawnego klubowego kolegę Thiago Alcantarę. Brazylijczyk latem przeniósł się z Monachium do Liverpoolu. W dalszej kolejności zwycięzca poprzedniej edycji Ligi Mistrzów postawił na Neymara i Kevina De Bruyne.

W konkursie FIFA głosują selekcjonerzy i kapitanowie drużyn narodowych, dziennikarze, a także internauci. Każdy z tych elementów plebiscytu ma 25-procentowy udział w końcowym wyniku.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej