RAPORT:

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Prawnicy radzą, jak omijać obostrzenia. Ekspert: Jestem zażenowany

Po ogłoszeniu nowych obostrzeń w internecie pojawiły się porady prawników, jak je omijać. O skomentowanie takiej postawy poproszono w programie „Walka z koronawirusem” w TVP Info dra Michała Sutkowskiego, prezesa Warszawskich Lekarzy Rodzinnych. – Jestem zażenowany i zniesmaczony. To jest policzek wobec ludzi umierających i ich rodzin. To jest policzek wobec całej ochrony zdrowia, która walczy z koronawirusem – powiedział ekspert.

Europa zamyka się na święta. Jak wygląda lockdown za granicą?

Niespełna 27 tys. nowych zakażeń koronawirusem, odnotowano minionej doby w Niemczech. Zapowiedziany przez Angela Merkel twardy lockdown przed...

zobacz więcej

KORONAWIRUS – RAPORT

Dr Sutkowski podkreślił, że wprowadzane zalecenia mają „służyć nam wszystkich i zdrowiu publicznemu”. – To cwaniactwo covidowe nas zabija. My z pandemią wygramy, tylko pytanie natury moralnej: jakim kosztem? Kosztem 400, 600 zgonów dziennie? Dramat. Nie mogę się z tym pogodzić jako lekarz, obywatel i po prostu człowiek, humanista – powiedział, komentując próby omijania obostrzeń wprowadzanych przez rząd.

Ekspert skomentował też dla redakcji portalu wPolityce.pl decyzję rządu o wprowadzeniu narodowej kwarantanny. – Na pewno ta trzecia fala, czy też jeszcze końcówka drugiej fali, która przetacza się przez Europę Zachodnią i otacza nas dookoła, wymusza podjęcie tego typu działań lockdownowych – powiedział dr Sutkowski.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej