RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Australian Open przełożony przez koronawirusa

Australian Open rozpocznie się 8 lutego (fot. Pexels)
Australian Open rozpocznie się 8 lutego (fot. Pexels)

Wielkoszlemowy turniej tenisowy Australian Open rozpocznie się 8 lutego i potrwa do 21 lutego w Melbourne, a kwalifikacje zostaną rozegrane w Dausze – poinformowała organizacja ATP. Pierwotnie prestiżowe zawody miały się odbyć od 18 do 31 stycznia, ale datę turnieju zmieniono ze względu na pandemię koronawirusa i związane z nią różne ograniczenia.

Szczepionka na Covid-19 a doping. WADA ma plan

Światowa Agencja Antydopingowa (WADA) zapowiedziała, że będzie sprawdzać, czy w składach szczepionek na Covid-19 nie ma substancji poprawiających...

zobacz więcej

Kwalifikacje mężczyzn (nie ma jeszcze oficjalnych informacji ze strony kobiecej organizacji WTA) będą rozgrywane w dniach 10-13 stycznia w Dausze, a najlepsi wraz ze swoim sztabami następnie udadzą się z Kataru do Australii. Czeka ich obowiązkowa 14-dniowa kwarantanna.

Już wcześniej informowano, że po przejściu testów na obecność koronawirusa zostaliby zamknięci w tak zwanej bańce (w takich warunkach dokończono sezon koszykarskiej ligi NBA). Tam jednak byłaby możliwość normalnych treningów.

Organizacja tenisistów ATP ogłosiła kalendarz przyszłorocznych turniejów. Rywalizacja rozpocznie się dwoma imprezami w terminie 5-13 stycznia – w Delray Beach (USA) i Antalyi (Turcja). Potem kwalifikacje do Australian Open i – od 31 stycznia do 6 lutego – zawody pod nazwą Melbourne 1 i Melbourne 2, a także drużynowy ATP Cup 1-5 lutego, również w Melbourne.

– Zmieniony kalendarz pierwszej części sezonu to efekt wspólnego wysiłku w tych trudnych czasach – powiedział szef ATP Andrea Gaudenzi. – Zdrowie i bezpieczeństwo będą nadal miały nadrzędne znaczenie przy planowaniu naszych kolejnych wyzwań – podkreślił.

W 2020 roku z powodu pandemii całkowicie odwołano Wimbledon. A Roland Garros i US Open odbyły się w późniejszym terminie. Na kortach w Paryżu triumfowała Iga Świątek.

źródło:
Zobacz więcej