RAPORT

Pogarda

Jest termin startu szczepień na COVID-19 w UE

„Chrońmy wspólnie naszych obywateli” – zaapelowała Ursula von der Leyen (fot. PAP/EPA/JOHN THYS / POOL)
„Chrońmy wspólnie naszych obywateli” – zaapelowała Ursula von der Leyen (fot. PAP/EPA/JOHN THYS / POOL)

Najnowsze

Popularne

Pierwsze szczepienia na COVID-19 w unijnych krajach będą się odbywały 27, 28 i 29 grudnia – poinformowała przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen.

KORONAWIRUS – RAPORT

„Chronimy wspólnie naszych obywateli” – napisała szefowa Komisji na Twitterze.

Zobacz także: Europa zamyka się na święta. Jak wygląda lockdown za granicą?

Rzecznik Komisji Europejskiej Eric Mamer podczas czwartkowej konferencji prasowej doprecyzował, że realizacja zapowiedzi von der Leyen zależy od pozytywnej rekomendacji Europejskiej Agencji Leków (EMA)oraz dopuszczenia szczepionki na rynek przez KE.

Posiedzenie Europejskiej Agencji Leków przyspieszone


Europejska Agencja Leków (EMA) zapowiedziała, że w poniedziałek zbierze się panel ekspertów w celu oceny szczepionki przeciwko COVID-19, wyprodukowanej przez amerykańską firmę Pfizer i niemieckiego partnera tej korporacji, spółkę BioNTech. EMA poinformowała, że gdy wyda pozytywną decyzję, KE przyspieszy proces decyzyjny w celu przyznania pozwolenia na dopuszczenie do obrotu we wszystkich państwach UE i Europejskiego Obszaru Gospodarczego.

EMA zajmuje się wydawaniem zaleceń dotyczących leków, jednak ostateczne słowo w sprawie zatwierdzenia danej substancji ma KE i zazwyczaj postępuje ona zgodnie z zaleceniami agencji.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej